10 Інструменти Linux, які можна знати як Sysadmin

Рано чи пізно всі системні адміністратори стикаються з проблемою адміністрування серверів.


І ось інструменти врятують життя сисадміна.

Як системний адміністратор, ви просто не працюєте в основній ОС (Linux або Windows), але також маєте справу з тим, що розміщено в них. Це може бути база даних, сервер додатків, веб-сервер, додатки для обміну повідомленнями, кешування тощо. Наступні інструменти повинні допомогти вам багатьма способами.

Zenmap

Коли потрібно виявити проблеми, пов’язані з мережею, Zenmap прийде на допомогу. Це не інструмент, який ви використовуєте щоденно для адміністрування вашої системи, але виявиться неоціненним, коли виникне потреба сканувати мережу для усунення неполадок..

Це передній кінець для мережевого сканера Nmap, який працює не тільки в Linux, але і в Windows, BSD, інших версіях Unix та macOS. Окрім мережевого сканування, Zenmap може бути використаний для тестування на проникнення та сканування портів досвідченими або початківцями сисадмінами.

Zenmap може зберігати профілі, що, безумовно, є однією з його сильних сторін. Ці профілі можна повторно використовувати для подальшого сканування.

Вебмін

Це Інструмент “одностороння” пропонує веб-інтерфейс для адміністрування всіх аспектів сервера Linux. Від обміну файлами до DNS, до веб-сервера Apache та різних баз даних. Якщо вам потрібно щось, що не входить до пакету за замовчуванням, ви можете вибрати його з величезного каталогу сторонніх модулів, які приносять додаткову функціональність.

Вам просто потрібно завантажити останню версію та скопіювати її в домашню папку сервера. Після цього ви просто запускаєте команду: dpkg -i webmin_ (версія) .deb. І це все.

Кокпіт

Кокпіт є ще одним інструментом адміністрування сервера. Він виділяється тим, що є «для початківців»: він простий у використанні, легкий і простий, але при цьому дуже потужний. Він пропонує веб-інтерфейс GUI, який полегшує завдання адміністратора зберігання, запуск / зупинку служби, перевірку журналу та управління налаштуваннями на декілька серверів..

Інструмент був створений для Red Hat, але він працює на багатьох дистрибутивах серверів Linux, крім Red Hat Enterprise Linux (RHEL): Fedora, Arch Linux, Ubuntu, CentOS, серед інших.

Процедура установки залежить від кожного розподілу. У деяких дистрибутивах, таких як Fedora, CentOS та RHEL, Cockpit можна знайти в офіційних сховищах. В інших, таких як Debian, Ubuntu та Linux Mint, ви можете встановити Cockpit з його офіційного PPA.

cPanel

cPanel це веб-інструмент для адміністрування, який дозволяє налаштувати та керувати сайтами та послугами своїх клієнтів та керувати ними. Він охоплює майже все, що можна уявити, включаючи пошту, домени, бази даних, файли тощо. Це не безкоштовно, але на сьогоднішній день є кращим варіантом для веб-хостингу, оскільки це дозволяє зменшити витрати та зусилля в управлінні користувачами та обслуговуванні сервера.

Те, що систематичні та веб-хости люблять у cPanel, – це те, що в ньому є все в одному місці, і це дуже просто додавати домени та створювати облікові записи електронної пошти.

Shorewall

Це Інструмент додає шар абстракції для досягнення конфігурації Netfilter вищого рівня. Shorewall читає конфігураційні файли та налаштовує Netfilter в ядрі Linux, підтримуючи утиліти ip, tc, iptables та відновлення iptables. Перевага використання Shorewall полягає в тому, що він розділяє інтерфейси на зони, призначаючи різні рівні доступу до кожного.

Це дозволяє користувачеві працювати на групах комп’ютерів, підключених до інтерфейсу, замість роботи над групами адрес. Користувачі можуть легко розгорнути різні політики для кожної зони.

Нагіос

Це інструмент моніторингу мереж з відкритим кодом був запущений у 2002 році під назвою NetSaint. З тих пір Nagios пройшов довгий шлях, присвоївши собі сильну репутацію за те, що він чудово виконував моніторинг роботи серверів та мережевих пристроїв. Це добре працює, коли йому надається завдання контролювати середовище з багатьма базовими протоколами. Nagios також забезпечує базу для інших утиліт моніторингу, таких як Naemon, Icinga та OP5.

Нагіос вийшов чудовим документація для вас, щоб почати це.

phpMyAdmin

Для тих, хто також має справу з обслуговуванням бази даних, phpMyAdmin є класичним і дуже популярним інструментом. Основною причиною його популярності є, мабуть, її портативність. phpMyAdmin працює у веб-браузері, що означає, що ви можете використовувати його з будь-якого пристрою, навіть зі смартфона. Ще одна причина полягає в тому, що він охоплює всі необхідні функції, необхідні для управління базою даних, і вам практично не потрібно знати, як писати запити в SQL, щоб це зробити.

Лялечка

Для управління зростаючою кількістю серверів, що працюють в корпоративній мережі, як адміністратора Linux, вам знадобляться найкращі інструменти для організації оркестрації та управління конфігурацією. Одним із таких інструментів є Лялечка, повний, коли ви враховуєте користувацькі інтерфейси, модулі та доступні дії.

Лялька не тільки показує вам всю картину екосистеми сервера Linux, але також включає майже будь-яку іншу операційну систему, яка може працювати в мережі, даючи вам глибоке розуміння кожної з них. Установка проста.

MySQL Workbench

Для тих із вас, хто повинен керувати базами даних MySQL, але не люблять веб-інтерфейси, відчуваючи себе комфортніше з традиційними вікнами, тоді MySQL Workbench є вашим інструментом. Яскрава сторона цього додатка полягає в тому, що він встановлюється дуже просто і має простий у користуванні графічний інтерфейс, групуючи всі завдання MySQL, які можуть знадобитися для виконання.

Він пропонує цікаві смакові якості, такі як необмежене скасування / повторення, кілька підключень MySQL та візуальне моделювання даних та схем. Він також може бути автоматизований за допомогою сценаріїв і розширений за допомогою плагінів. Єдиним недоліком MySQL Workbench є те, що, на відміну від phpMyAdmin, для оволодіння ним потрібно глибоко знання SQL.

Nmap

Мережеві адміністратори мають багато варіантів, коли їм потрібно вибрати інструмент моніторингу, здатний виконувати картування мережі та сканування портів. Серед них стандарт де-факто є Nmap, завдяки поєднанню зручності використання та універсальності. Мережеві адміністратори використовують його для виявлення мережі та виявлення вразливості. Він може сканувати всі доступні хости в мережі, склавши список усіх послуг, які вони надають.

Таким чином адміністратор може знайти відкриті порти та вжити відповідних заходів для зменшення ризиків для безпеки.


Користувачі Nmap погоджуються, що він добре адаптується до будь-якого середовища, де потрібна ідентифікація кінцевих точок або сканування вразливості. Однак вам потрібна певний рівень досвіду правильно інтерпретувати його вихід.

Просто верхівка айсберга

Краса Linux полягає в тому, що оскільки він є відкритим кодом, є тисячі розробників, які прагнуть придумати гарячу нову утиліту, яка зробить їх героями для всіх системних адміністраторів. Утиліти, про які ми згадали тут, лише деякі з багатьох, які є в наявності. І все-таки вони містять купу елементів, які, безумовно, будуть частиною інструментарію кожного sysadmin, незалежно від його стилю роботи.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map