آیا برای وبلاگ خود تقویم ویراستاری لازم دارید؟

اگر شما هر زمان را صرف تحقیق در مورد بلاگ نویسی کرده اید ، احتمالاً این توصیه را قبلاً مشاهده کرده اید:


وبلاگ شما به تقویم سرمقاله نیاز دارد.

متأسفانه ، بسیاری از وبلاگ نویسان مبتدی این توصیه را با صمیمانه انجام نمی دهند. در عوض ، استراتژی آنها متکی بر بودجه در حال تغییر است یا رویکرد “وقتی احساس می کنم”.

در حالی که این روشها ممکن است برای وبلاگ های شخصی کار کند – بسته به اهداف شما – اگر یک تقویم ویراستاری را مدیریت کنید ، با یک وبلاگ تجاری موفقیت بسیار بیشتری خواهید دید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از تقویم سرمقاله در وبلاگ خود و اینکه برخی از بهترین ابزارها چیست ، در ادامه بخوانید.

نکات تقویم سرمقاله

تقویم تحریریه چیست؟?

تقویم سرمقاله برنامه ای است که موضوعات و تاریخ های انتشار را تشریح می کند.

شروع می کنید با ایجاد یک برنامه نشر پایدار ، چه آن یک بار هر جمعه یا هر روز از هفته کار.

سپس ، تقویم شما باید موضوعات یا مضامین انتشار را تشریح کند. برخی از این مباحث برای فصل ، مانند پست های وبلاگ مربوط به تعطیلات ، زمان بندی خواهند شد. در غیر این صورت ، شما فقط می توانید موضوعاتی را که برای چند هفته دیگر برنامه ریزی شده دارید داشته باشید.

در کنار ایده های موضوعی ، تقویم شما باید به نویسنده و ویرایشگر اختصاصی پروژه ، تاریخ موقت اولین پیش نویس ، نوع محتوای (مانند پست وبلاگ یا اینفوگرافیک) و تاریخ انتشار مقاله نیز اشاره کند..

شما ممکن است یادداشت های دیگری مانند تعداد کلمات ، رسانه ها برای استفاده و گزینه های بازاریابی ممکن اضافه کنید.

اگرچه ممکن است تصمیم بگیرید برنامه تقویم انتشار خود را در یک تقویم ماهانه مشخص کنید ، می توانید از برنامه های دیگری مانند صفحه گسترده برای سازماندهی تقویم ویراستاری خود استفاده کنید.

مزایای یک تقویم تحریریه

اگرچه به نظر می رسد تقویم سرمقاله فقط یک وظیفه اضافی برای شرکت در آن است ، وقتی نوبت به وبلاگ شما می رسد می تواند یک نجات دهنده باشد. با سازماندهی برنامه انتشار خود ، شما می توانید در آخرین لحظه سردرد سعی کنید همه چیز را جمع کنید.

در اینجا چند مورد دیگر آورده شده است مزایای تقویم های سرمقاله:

 1. این ابزاری است که به شما امکان می دهد تلاشهای بازاریابی محتوای خود را متمرکز کنید, این بدان معنی است که اندازه گیری و اصلاح نتایج استراتژی شما آسان تر خواهد بود.
 2. آن کمک می کند حدس بزنید بیرون از چه چیزی بنویسیم و چه موقع.
 3. این به شما کمک می کند موضوعات را سازماندهی کنید بنابراین محتوای وبلاگ شما به جای تمرکز بیش از حد بر روی یک موضوع واحد ، متعادل و مفید است.
 4. این اجازه می دهد تا شما را به بهتر بودجه را مدیریت کنید اگر تصمیم دارید نویسندگان مستقل را استخدام کنید. به این ترتیب ، شما همیشه می دانید که هر ماه به چه مقدار محتوا – و با چه قیمتی – نیاز خواهید داشت.
 5. این می تواند معنی محتوای بهتر از آنجا که برنامه ریزی پیش رو ، زمان بیشتری برای کار در پست های وبلاگ به شما می دهد تا اینکه عجله کنید برای انتشار چیزی.
 6. این اجازه می دهد تا شما تیم محتوا برای همکاری با هم از آنجا که همه می دانند چه اتفاقی می افتد ،.

تقویم سرمقاله

گزینه های استراتژی شما چیست؟?

هیچ روش صحیحی برای مدیریت تقویم ویراستاری شما وجود ندارد ، بنابراین باید آزمایش کنید تا زمانی که پیدا کنید چه چیزی برای شما مفید است. اگر فقط با یک تیم داخلی کار می کنید ، یک هیئت مدیره سفید که موضوعات آینده را تشریح می کند ممکن است آنچه شما نیاز دارید باشد.

اگر بخش اعظمی از تیم شما از راه دور کار می کند یا مترجمان را استخدام می کنید ، می خواهید از یک ابزار آنلاین مبتنی بر اینترنت استفاده کنید که همه به آن دسترسی داشته باشند ، مانند صفحه گسترده Google.

ممکن است انتخاب کنید که به همه نویسندگان اجازه دهید تقویم را ویرایش کنند تا ایده های موضوعی خود را اضافه کنند ، یا ممکن است ویرایش را فقط به مدیر وبلاگ خود واگذار کنید.

استراتژی دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چند بار در وبلاگ خود ارسال خواهید کرد. مثالها عبارتند از:

 • هر جمعه
 • هر دوشنبه ، چهارشنبه و جمعه
 • هر روز
 • در اول و پانزدهم ماه

همچنین می خواهید تعریف کنید که محتوای برنامه ریزی شده تا چه اندازه دور است. به طور کلی ، این ایده خوبی است که سه ماه از ایده خود خلاصه کنید ، مانند اینکه چند بار ارسال می کنید و کدام نویسندگان با هر موعد مقرر مطابقت دارند.

این همچنین به شما فرصتی می دهد تا محتوای خاصی را که نیاز به کار بیشتری دارد ، مانند اینفوگرافیک ، ترسیم کنید و به فکر ایده های مربوط به رویدادهای آینده یا تعطیلات که می توانید محتوای خود را با آنها متصل کنید ، بپردازید. سعی کنید ایده های کاملی داشته باشید و خلاصه ها را یک ماه از زمان خود در نظر بگیرید.

ابزارهای تقویم تحریریه

برای شروع کار با تقویم سرمقاله آماده هستید؟ در اینجا فقط چند ابزار تقویم سرمقاله ای وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

تقویم Google

اگر به دنبال یک تقویم آنلاین هستید که همه افراد گروه شما بتوانند آنرا ویرایش کنند ، استفاده از آن را در نظر بگیرید تقویم Google.

شما می توانید تاریخ های موعد و تاریخ انتشار را ترسیم کنید و یادداشت هایی را به هر تاریخ معین اضافه کنید تا در راهنمایی نویسندگان و ویراستاران خود راهنمایی شود. حتی اگر بخواهید می توانید تاریخ های کدگذاری را برای نویسندگان مختلف رنگ کنید.

برگه Google

اگر ترجیح می دهید در یک صفحه گسترده کار کنید تا در یک تقویم, برگه Google مکان خوبی برای شروع است زیرا ، مجدداً ، همه افراد حاضر در تیم شما از هر جایی به آن دسترسی پیدا می کنند.

تغییرات به صورت خودکار نمایش داده می شوند ، بنابراین لازم نیست نگران نسخه های منسوخ شده در صندوق ورودی افراد باشید.

تقویم تحریریه برای وردپرس

اگر برای مدیریت وبلاگ خود از وردپرس استفاده می کنید ، افزونه تقویم سرمقاله به شما امکان می دهد برنامه های انتشار خود را مستقیماً از داشبورد وردپرس خود مدیریت کنید.

در اینجا ، شما می توانید تمام پست های خود را مشاهده کرده و برای مدیریت وبلاگ خود ، آنها را بکشید و رها کنید.

CoSchedule

اگر آماده هستید از ابزارهای رایگان به یک برنامه قوی تر بروید, CoSchedule انتخاب خوبی است.

این ابزار برنامه ریزی محتوا را ساده می کند و حتی شامل برنامه ریزی تبلیغات رسانه های اجتماعی نیز می شود. برنامه ها با 15 دلار در ماه شروع می شوند.

ترلو

با اينكه ترلو به عنوان یک تقویم سرمقاله طراحی نشده است ، این ابزار مفید می تواند به شما در سازماندهی وبلاگ شما کمک کند. برای هر کار “کارت” ایجاد کنید و کارتها را بین لیست های سفارشی جابجا کنید. یک لیست می تواند برای ایده ها باشد ، دیگری برای قطعات در حال تعلیق و دیگری برای پست های وبلاگ تکمیل شده.

به علاوه ، شما می توانید از Trello به عنوان یک سیستم ارسال بین فریلنسرها و ویرایشگر وبلاگ استفاده کنید و حتی می توانید از طریق نظرات خصوصی در سیستم ارتباط برقرار کنید.

Trello شما یک تقویم پست های آینده خود را به شما نشان نمی دهد ، اما به شما کمک می کند تا زمانی که ویرایشگر وبلاگ برنامه ای را از قبل مشخص کرده است ، تیم و محتوای خود را سازماندهی کنید..

اگرچه به نظر می رسد که مدیریت تقویم سرمقاله کار زیادی را می طلبد ، در حقیقت مدیریت کل عملیات شما را آسان تر و استرس زا می کند. استراتژی تحریریه شما چگونه خواهد بود?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map