آیا سایت شما از هک شدن در سرور مشترک میزبان مشترک ایمن است؟

اگر امنیت وب سایت یا وبلاگ شما چیزی نیست که بیش از حد نگران آن باشید ، ممکن است بخواهید حداقل به آن توجه کنید. برخی از دارندگان وب بدبخت ، با وجود اینکه ، به نظر آنها ، همه کارهایی را برای جلوگیری از این کار انجام داده اند ، تجربه می کنند که به طور مکرر مورد حمله قرار بگیرند. اما آنها را دارند?


>> برای بارگیری فایل PDF اینجا را کلیک کنید <<

آیا میزبانی مشترک از هک شدن ایمن استبا توجه به اینکه تعداد زیادی وب سایت در یک سرور مشترک ذخیره می شود و قرار است توسط میزبان که در آن ها مسکن محافظت می شود ، محافظت شود ، نگران کننده است که بسیاری از حوادث و تلاش های هک شده ثبت شده با چنین منظم گزارش می شوند. اگر شما یکی از دارندگان وب کوچک و متوسط ​​هستید که برای حفظ امنیت سایت های خود ، میزبان خود را پرداخت می کنید ، ممکن است زمان آن باشد که دوباره موقعیت خود را در این مورد تجدید نظر کنید ، و بررسی کنید اگر میزبانی مشترک به شما کمک می کند تا دارایی های آنلاین خود را محافظت کنید. انتظار.

یکی از دلایلی که صاحبان وب سایت یک شرکت میزبان خاص را انتخاب می کنند به دلیل ضمانت امنیتی آنها است. این امر در مورد تمام سطوح میزبانی اعمال می شود ، بنابراین جای تعجب ندارد که افرادی که دارای سایت های کوچکتر هستند ، از امکانات سرور مشترک به عنوان راهی برای صرفه جویی در هزینه استفاده کنند..

محافظت از امنیت ، به علاوه امتیاز قیمت پایین تر ، میزبانی با هزینه مناسب برای صاحب سایت متوسط ​​و جدی تر به طور یکسان است. هر شرکت میزبانی اصلی به مشتریان سرور مشترک خود ارائه خواهد داد که با وجود هزینه میزبانی پایین ، آنها از پشتیبان گیری منظم ، محافظت گسترده از فایروال و اقدامات ایمنی را از کلیه اقدامات هک کردن حفظ می کنند. این اقدامات هک کردن می توانند و به طور معمول به اشکال زیر اتفاق می افتند.

 • فیشینگ – هکرها برای به روزرسانی پیکربندی سرور به سرورهای اشتراکی شکسته می شوند و به صفحات فیشینگ اجازه می دهند از زیرمجموعه های هر سایتی که در سرور تحت تأثیر قرار دارد نمایش داده شود. فیشینگ کاربران سایت را ترغیب می کند تا جزئیات خصوصی را وارد یک وب سایت جعلی کنند که تقریباً مشابه اصل است.
 • DoS و DDoS – انکار سرویس و تکذیب هک سرویس توزیع شده روی سرورها با ترافیک جعلی ، بنابراین دسترسی داخلی نیازی به تعلیق نامحدود دسترسی سرورها به وب نیست..
 • دسترسی سرکش – نقاط دسترسی بی سیم که توسط کارکنان میزبان نادان ناامن مانده اند ، امکان ایجاد ضربات بیرونی و ورود هکرها را فراهم می کنند
 • دسترسی به درب پشت – هکرها از مشکلات پیکربندی ، خطاهای اداری ، کلمات عبور ضعیف و یو پی اس های نامناسب ایمن کاملاً استفاده می کنند.

در همه این رویدادها ، هدف هکرها خراب کردن سرورها ، پایین آوردن شبکه ها و دسترسی به جزئیات مالی شخصی و سایر موارد مشتری است.

علیرغم آنچه اکنون می توانید فکر کنید ، سرورها به طور پیش فرض بسیار ایمن هستند. با این وجود مشکل امنیتی مخصوص سرورهای مشترک این است که بیش از 500 نفر در یک سرور مشترک وجود دارند که هرکدام دارای حساب FTP خود هستند. با اشتراك افراد زیادی كه یك سرور دارند ، دارندگان حساب بی تجربه یا تنبل در این گروه از رمزهای عبور بسیار اساسی استفاده خواهند كرد.

این گذرواژه‌ها به راحتی توسط هکرهایی که بعد از آن می توانند به سایر سایتهای آن شخص دسترسی پیدا کنند ، کرک شده اند ، اغلب به دلیل همین رمزهای عبور در همه سایتها استفاده می شوند. چنین خطاهای ساده ای که توسط دارندگان وب انجام می شود تقویت می شوند وقتی هکرها اسکریپت های خودکار را علیه رمزهای عبور سرور اجرا می کنند. علاوه بر این ، یک شکست در یک حساب کاربری روی سرور ، بقیه سایتها را در آن سرور مشترک قرار می دهد. با استفاده از گذرواژه‌های آسان که چنین بازی عادلانه برای غیر اخلاقی است ، سرزنش سرویس میزبان برای این موارد وقوع شکستن دشوار است.

با این حال هک شدن از طریق آسیب پذیری ها در مدیریت کنترل پنل و همچنین در حفره های امنیتی پلاگین ها و افزونه ها در برنامه هایی مانند WordPress ممکن است رخ دهد. اگر یکی از دارندگان سایت هستید که وب سایت های خود را در سرور مشترک یک شرکت میزبانی وب ذخیره می کنید ، در اینجا نکاتی وجود دارد که می تواند به شما در خنثی کردن تلاش هکرها برای دسترسی به خواص شما کمک کند.

 • برنامه های مورد استفاده خود را ، به ویژه وردپرس ، ارتقا دهید. این به جلوگیری از انتخاب خودکار اسکریپت ها در نسخه های قدیمی کمک خواهد کرد. این همچنین در مورد نسخه های قدیمی تم ها و افزونه ها صدق می کند.
 • اگر از WordPress استفاده می کنید ، آن را ایمن و سخت کنید
 • هویت کاربری خود را به چیزی غیر از “مدیر” تغییر دهید ، به علاوه از رمزعبور بهتر از مثلاً password123 استفاده کنید
 • برنامه های کاربردی (میز راهنما ، فروم) را غیر از وردپرس ارتقا دهید که ممکن است نقاط ورودی را نیز داشته باشد.
 • با میزبان وب خود ارتباط برقرار کنید تا در صورت امکان از جدیدترین نسخه سیستم عامل آنها مانند لینوکس اطمینان حاصل کنید.
 • از هرگونه تماسی از میزبان وب خود که درخواست گذرواژه یا اطلاعات شخصی دارد ، احتیاط کنید.

هر وب سایتی می تواند یک بازی عادلانه برای اهداف شوم هکرها باشد ، یا دوست داشته باشید یا نه ، که شامل سایت هایی در سرورهای میزبانی مشترک است. با محبوبیت این گزینه میزبانی ، احتمال هک شدن سایتهای شما یک احتمال واقعی است ، اما این چیزی نیست که بتوانید وقت خود را صرف استرس کنید ، زیرا “اکثر سایت ها طول عمر خود را بدون مشکل می گذرانند..

بهترین فرصتی که برای محافظت از سایت های خود دارید این است که از رمزهای عبور قوی استفاده کنید ، همه برنامه های خود را ارتقا دهید و با شرکت میزبان خود مکالمه کنید تا اطمینان حاصل کنید که آنها همچنین با امنیت سیستم خود کوشا هستند..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map