7 кращих хмарних платформ з відкритим кодом для підприємства

Створіть власну хмару та заощадите мільйони!


Є так багато речей, про які слід подбати, такі як серверний простір, середовище розробки, безпека, стеки програмного забезпечення, оновлення програмного забезпечення, технічне обслуговування апаратних засобів, що цілі витрати на обслуговування платформи, як правило, непосильні. Компаніям, які розробляють та розгортають додатки, потрібно виділити багато своїх ресурсів для підтримання роботи платформи – ресурси, які в іншому випадку можна використовувати для цілей розробки програмного забезпечення.

Ось чому виникла потреба у хмарних платформних рішеннях. Ці рішення використовують модель хмарних обчислень, щоб забезпечити все, що розробникам потрібно зробити свою роботу, від розміщених середовищ розробки та інструментів бази даних, до повних можливостей управління додатками. Розробники, що працюють у хмарній платформі, мають доступ до всіх ресурсів, необхідних для створення, розгортання та запуску програмних програм. Для компаній хмарна платформа могла б забезпечити масштабовану базу для нових програм, які потрібно доставити в короткі терміни. У моделі окупності, яка зростає, немає необхідності в довгострокових інвестиціях у локальні платформи.

Чому з відкритим кодом?

Тепер, коли ми заявили про переваги хмарних та традиційних локальних платформ, наступне запитання – чому хмарна платформа з відкритим кодом є кращим варіантом, ніж власна хмарна платформа. Найбільш очевидною відповіддю є вартість: ліцензії фірмових рішень завжди містять більш високі цінники. Ще одна важлива перевага – гнучкість та свобода вибору із широкого спектру рамок, хмар та послуг.

З іншого боку, власні платформи можуть зв’язати вас із інструментами та послугами, якими вони володіють. В обмін вони пропонують певні переваги, такі як прихильність до Угоди про рівень обслуговування (Угоди про рівень послуг) та позбавлення від перешкод, таких як тестування та інтеграція, але ці переваги навряд чи перевантажують переваги відкритості.

Нижче ви знайдете добірку хмарних платформ із відкритим кодом для підприємства, яке керує сьогоднішнім ринком.

Хмарний ливарний завод

Спочатку розроблений VMware (зараз належить Pivotal Software), Хмарний ливарний завод випереджає його доступність як автономне програмне забезпечення з відкритим кодом, що робить його незалежним від хмарних постачальників. Він може бути розгорнутий у VMware vSphere або інших хмарних інфраструктурах, таких як HP Helion, Azure або AWS. Або ви навіть можете самостійно розмістити його на сервері OpenStack.

Завдяки використанню збірок, Cloud Foundry сприяє виконанню та підтримці фреймворку. Щоразу, коли ви натискаєте програму, програма Cloud Foundry Application Runtime вибирає найзручніший пакет для збирання. Потім, buildpack піклується про складання програми та підготовку до запуску.

Cloud Foundry розроблений, щоб запропонувати швидку розробку та розгортання додатків завдяки високомасштабній архітектурі та зручним робочим процесам для DevOps. Мовна підтримка включає Python, Ruby, PHP, Java та Go, між багатьма іншими. Однак, щоб адекватно вписатись у Cloud Foundry, рекомендується, щоб ваш проект відповідав стандарту програми «Дванадцять факторів»: методологія, спеціально розроблена для розробки оптимальних програм «SaaS» для програмного забезпечення..

Удеми отримав хороший курс по розробці для хмари з Cloud Foundry.

WSO2

Якщо ви інтенсивно працюєте над SOA, вам неодмінно доведеться мати багато внутрішніх та зовнішніх API. Такий сценарій, де WSO2 сяє, завдяки своєму API Manager, який здатний керувати повним життєвим циклом API. WSO2 забезпечує відповідність більшості вимог, які можуть висунути ваші клієнти, включаючи версії, документацію API та розвантаження SSL.

WSO2 використовує концепцію магазину, в якій розробники можуть знаходити, пробувати та оцінювати API. Розгортання просте і просте, що забезпечує безліч варіантів управління потоком API. Він також пропонує функцію автоматичного відновлення у випадку призупинення кінцевої точки. Усі ці якості мають на меті скоротити час виходу на ринок, спростити управління витратами та, в цілому, покращити спритність бізнес-процесів.

Великим плюсом менеджера API WSO2 є його легка інтеграція з сервером ідентичності WSO2, рішенням IAM (менеджер ідентичності та доступу), керований API. Ця інтеграція пропонує дружню платформу для аутентифікації у хмарних середовищах.

Примружувати

Примружувати являє собою структуру оркестрації, розроблену для моделювання додатків та служб при автоматизації їх життєвих циклів. Сюди входить можливість розгортання у будь-якому хмарному середовищі чи центрі обробки даних та постійне обслуговування. Він також пропонує інструменти для моніторингу всіх аспектів розгорнутих додатків, виявлення умов відмови та їх вирішення, вручну або автоматично.

Однією з найпомітніших особливостей Cloudify є моделювання креслення на основі TOSCA. Ця інновація дозволяє розробникам використовувати YAML для створення креслення топологій програми. YAML – зрозуміла для людини мова серіалізації даних, яка використовується для написання визначень на основі специфікації TOSCA, яка дає розробникам стандартизований спосіб опису взаємозв’язків між додатками, системами та компонентами хмарної інфраструктури..

Хмарне оркестрування хмари забезпечує надійну базу для управління та безпеки ІТ, дозволяючи користувачам застосовувати обмеження доступу з різними ролями та рівнями дозволів. Для спілкування із зовнішніми службами, такими як контейнери Kubernetes, хмарні сервіси (AWS, Azure, vSphere, OpenStack) та інструменти управління конфігурацією (Puppet, Ansible, Chef), Cloudify використовує набір офіційних плагінів, тоді як багато інших служб підтримуються загальними існуючі плагіни.

OpenShift

OpenShift це платформа на базі Kubernetes, з гнучким та дуже швидким інсталятором та широкою підтримкою API, що дозволяє розробникам розширювати платформу відповідно до своїх потреб. Він побудований з урахуванням безпеки, що проілюстровано на прикладі: очікується, що контейнери працюватимуть як некорінні користувачі, і коли це не так, OpenShift вимагає явного перезавантаження для запуску контейнера.

Його використання Kubernetes вимагає значної кількості серверів, і для його освоєння потрібна певна крива навчання. Ось чому ця платформа не підходить для невеликих розгортань, якщо вони не зможуть перетворитись на більшу розгортання найближчим часом.

Користувачі OpenShift виділяють його швидку процедуру встановлення та налаштування, а також просте обслуговування модулів і передач. Ще один плюс – факт власного репоту Git. Те, що їм не дуже подобається, – це складність читання та інтерпретації журналів. Зокрема, коли під час завантаження проекту виникає збій, важко зрозуміти, де проблема.

Навчання OpenShift легко.

Цуру

Rede Globo – друга за величиною комерційна телевізійна мережа у світі Цуру як продукт PaaS на платформі Docker (платформа як послуга), здатний оркеструвати та запускати програми у виробничих умовах. Це багатопровідна платформа з відкритим кодом, яка підтримує сайти з мільйонами користувачів, розроблені Globo.com.

Користувачі Tsuru стверджують, що це значно покращує час виходу на ринок, не відмовляючись від простоти, високої доступності, безпеки чи стабільності. Він може працювати в різних хмарних інфраструктурах, незалежно від того, є вони державними чи приватними, якщо вони підтримуються машиною Docker. Він також підтримує майже кожну доступну мову програмування, що дає розробникам свободу вибору відповідно до їх переваг.

За допомогою Tsuru ви можете використовувати різні сховища даних, включаючи бази даних SQL або NoSQL, або альтернативи в пам’яті, такі як Memcached або Redis. Ви просто виберете одне з ваших уподобань і підключите його до свого додатку. Щоб керувати додатком, ви можете вибрати між командним рядком або веб-інтерфейсом та пізніше розгорнутись через Git. Інфраструктура Цуру піклуватиметься про всі дрібнозернисті деталі.

Стакато

Стакато є поліглотним продуктом PaaS, заснованим на Cloud Foundry та Docker, який працює над вашою хмарною інфраструктурою і служить запусковою платформою для ваших програм. Користувачі Stackato кажуть, що це забезпечує гнучку та надійну платформу додатків, яка допомагає підвищити продуктивність як хмарних адміністраторів, так і розробників. Він добре підходить для корпоративних хмарних розгортань, поєднуючи гнучкість доступу безпосередньо до ВМ у хмарній інфраструктурі з автоматизованою конфігурацією, наданою повнофункціональним PaaS. Підтримувані хмарні інфраструктури включають HP Cloud Services, Citrix XenServer, AWS, OpenStack, VMware, між іншими.

У Stackato кожен додаток має власний контейнер Linux (LXC), який гарантує ефективний та безпечний обмін ресурсами. Його спектр послуг складається з: Helion Control Plane, який Stackato використовує для зв’язку з базовою хмарою та управління життєвими циклами обслуговування; Helion Service Manager, сховище додаткових служб, доступних для додатків; Helion Cloud Foundry, еластичний час виконання, призначений для спрощення розміщення та розробки програм; Helion Code Engine, послуга безперервної доставки, інтегрована з приватними чи державними сховищами Git та консолі Helion Stackato, веб-інтерфейсом для управління всіма функціями хмари Helion.

Алібаба

Хоча це майже не згадується, коли йдеться про хмарні платформи з відкритим кодом та PaaS, Хмара Алібаби обчислювальний бізнес зростає з метеорною швидкістю, завоювавши вже 50% китайського ринку хмарного публічного хмари та сумлінно навчившись обслуговувати ринки за межами Китаю. Наприклад, вони починають надавати платіжну підтримку в доларах США у 168 країнах та розробляють послуги, спеціально підібрані для закордонних ринків.

Послуги хмарної платформи, що входять до пропонування Alibaba, охоплюють безліч безкоштовних функцій, включаючи послуги контейнерів для Docker і Kubernetes, реєстр контейнерів, автоматичне масштабування та DataWorks, безпечне середовище для розробки даних офлайн. Її послуги добре задокументовані та супроводжуються всім, що може знадобитися, щоб негайно розпочати переміщення ваших додатків у хмару, як-от багато підручникових відео. Виконуючи кілька простих кроків і не вкладаючи долара, Alibaba пропонує вам почати будівництво в найкоротші терміни.

Нарешті…

На щастя для всіх розробників, відкритість регулює хмарний світ. Пару років тому змагання за контейнерні технології (Docker, Kubernetes, Mesos, Nomad, ECS, якщо назвати декілька) погрожували розділити ринок на водонепроникні відсіки, створюючи значні ризики, коли вам потрібно було вибрати платформу. Але, хоча сьогодні існує більше платформ на вибір, відмінності між сьогоднішніми варіантами з відкритим кодом є лише в деталях: різні схеми витрат, різні інструменти управління, різні підходи до безпеки. Іншими словами, якщо ви виберете хмарну платформу з відкритим кодом сьогодні і вас не влаштовує, ви можете перейти до іншої завтра, і витрати не вб’ють вас.

З інформацією, яку ми вам надали тут, ви, сподіваємось, зможете вибрати платформу, яка краще відповідає вашим потребам і дозволяє забути про головні болі, такі як ємність сервера, проміжне програмне забезпечення, рамки, віртуальні машини, сховища даних тощо. Після того, як ви звільниться від усього цього, ви зможете поставити всі свої ресурси та всю свою увагу на одне, що для вас дійсно важливе: доставити свою програму для підстрибування якомога швидше та підтримувати їх щасливими під час його використання.

МЕТИ:

  • Відкрите джерело

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map