Поза віртуальними помічниками – Чому AI набагато більше, ніж чаботи?

Автоматизація – це вже не справа майбутнього, а вибір, який ми можемо зробити, щоб покращити наше життя як людей, так і підприємств.


Однак, за даними Adobe, у 2018 році лише 15% підприємств брали активну участь у використанні систем на основі AI. Звичайно, цифри зараз різні, оскільки той самий звіт передбачав, що близько 31% підприємств перейдуть на наступний рік.

Ми можемо побачити зміни, оскільки все більше підприємств використовують інтелектуальні чати для вдосконалення досвіду обслуговування клієнтів та підвищення рівня їхньої ефективності у вирішенні питань низького рівня. Також спостерігається зростання кількості людей, які використовують голосові помічники (наприклад, Siri, Google Assistant або Alexa) – згідно з останнім часом Звіт дослідницького центру Pew, майже 50% громадян США взаємодіють зі своїми смартфонами, використовуючи голосові команди.

Але системи штучного інтелекту – це не лише голосові помічники та чати (настільки ж дивовижні, як вони)! Ці системи обіцяють охопити повсякденні завдання, якими зараз займаються працівники, тому ми можемо використовувати наш мізки для більш творчої та складної роботи. Таким чином, AI переробляє світ, як ми його знаємо, впливаючи на цілі галузі від відносин із клієнтами до виробництва та виробництва.

З огляду на це, не дивно, що цифровий маркетинг є одним з найбільш впливових сегментів. Маркетологи вже знайомі із системами, розробленими для надання прогнозної аналітики на основі даних, зібраних з різних джерел, але AI створив новий спосіб прийняття рішень та визначення аудиторії (серед інших).

Вплив ШІ на цифровий маркетинг

Основна зміна, спричинена штучним інтелектом у стратегіях цифрового маркетингу, полягає в тому, як бренди зв’язуються зі своєю аудиторією. Багато брендів використовують чати, але маркетологи також використовують інтелектуальні системи для персоналізації контенту, створення кращих націлених кампаній та скорочення витрат. Як бічне зауваження, це також показує, що цифровим маркетологам також може знадобитися вивчити штучний інтелект (принаймні на базовому рівні) найближчим часом.

Чати для кращого з’єднання клієнт-бренд

Простіше кажучи, чатботи – це програмні засоби, призначені для взаємодії з клієнтами та надання корисної інформації. Зараз галузь чатів піднімається, і все більше розробників зосереджуються на створенні інтелектуальних систем, які можуть підтримувати природну людську розмову.

Це можливо завдяки розвитку AI семантичного розпізнавання, технології перетворення голосу та обробки мови. Поки ми все ще працюємо над удосконаленням цих інструментів, основні чат-системи можуть виконувати прості завдання, такі як відповідь на основні запитання, замовлення, керівництво користувачами через різні процеси тощо.

Основними перевагами брендів, що використовують чат-боти:

 • Цілодобовий доступ безперервного обслуговування клієнтів – чатові не потрібен сон або перерва, щоб вони могли надавати підтримку цілодобово;
 • Підхід один до багатьох – одна система може одночасно працювати з декількома замовниками, усуваючи обмеження системи, якою керує людина, де можлива лише взаємодія один на один у певний час.
 • Кращий досвід клієнтів – чатові не засмучуються нетерплячими клієнтами і не втрачають спокою.
 • Локалізоване обслуговування клієнтів – багато систем чатів можуть використовуватися на декількох мовах, тому клієнт може вибрати рідну мову.
 • Швидка доставка – чати мають доступ до розгалуженої бази даних (включаючи попередню взаємодію користувачів з платформою), і вони можуть надати запитувану інформацію набагато швидше, ніж оператор людини.

Чатоти є ще більш критичними, оскільки багато брендів перейшли на спілкування з клієнтами через текстові додатки, такі як Facebook Messenger, Slack або WhatsApp. І, як виявляється, понад 50% споживачів люблять ідею простішого, швидшого спілкування з улюбленими брендами!

Персоналізація вмісту

Йдеться про персоналізацію досвіду кожного користувача із сайтом чи платформою шляхом внесення пропозицій щодо вмісту, який краще відповідає їх потребам.

Хорошим прикладом тут є алгоритм, який YouTube використовує для рекомендування вмісту для кожного користувача на основі попередніх виборів. Але це відбувається лише в тому випадку, якщо у вас є обліковий запис. В іншому випадку вам будуть показані рекомендації щодо вашого поточного місцезнаходження.

У подібній спробі маркетологи можуть (і роблять) використовувати системи AI для надання своїм глядачам продуктів, пропозицій, контенту та інших предметів, які відповідають їх попереднім взаємодіям з платформою. Просунувшись на крок далі, цю ж систему можна використовувати для збільшення продажів, даючи більш точні рекомендації для користувачів.

Нарешті, системи AI також можуть визначати тип контенту, який найбільше сподобається вашій аудиторії. Таким чином ви усуваєте багато систем здогадок, спроб та помилок, які досі є поширеними в сьогоднішніх стратегіях цифрового маркетингу.

Головною перевагою сучасних інтелектуальних систем є той факт, що вони можуть обробляти велику кількість даних з високою швидкістю, тим самим забезпечуючи результати, які можуть мати вплив у режимі реального часу.

Вдосконалення маркетингу електронної пошти

Маркетинг по електронній пошті – один із тих інструментів, які визначають час та технологію, залишаються у формі та забезпечують реалізацію неймовірна рентабельність інвестицій навіть у віці ШІ. Незважаючи на це, він може використовувати трохи вдосконалення, і тепер у нас є ідеальний спосіб зробити це правильно.

Зараз у нас є інтелектуальні системи, які встановлюють тригери для різних дій (на основі попередньої поведінки). Це дозволяє маркетологам орієнтуватися лише на потрібних людей з потрібним вмістом, роблячи цей досвід більш релевантним для клієнта та вигіднішим для бізнесу.

Наприклад, багато брендів використовують сегментовану стратегію електронної пошти, засновану на статусі користувача. Таким чином, вони надсилають один тип електронної пошти тому, хто щойно зареєструвався в обліковому записі, інший електронний лист тому, хто є членом та має список бажань, а інший електронний лист тому, хто є лояльним клієнтом..

Концепції рекламних реклам

Оголошення (особливо цифрова реклама) стають все розумнішими, і все це завдяки інтелектуальній інформації. Це ми бачимо на всіх платформах соціальних медіа та Google, де інтелектуальні системи використовуються для орієнтації на потрібну аудиторію.

Завдяки технології AI, маркетологи можуть точно прогнозувати тенденції та заробляти гроші на мікротрендах, що дозволяє краще орієнтуватися, зменшуючи тим самим витрати на цифрову рекламу. Згідно з Statista, загальна оцінка витрат на рекламу на 2019 рік становила понад 560 мільярдів доларів, а через систему проб і помилок, яку використовує більшість підприємств, частина цього була витрачена даремно. Однак, коли AI переймає, все менше рекламного бюджету компанії буде втрачено.

Тепер штучний інтелект – це не лише забезпечення того, щоб ваш бюджет був витрачений добре. Йдеться також про інновації та творчість. Насправді, більшість платформ соціальних медіа, на яких розміщуються рекламні оголошення, можуть створювати копію, яка відповідає вашим потребам на основі поведінки минулих користувачів та посилань, які ви хочете просувати. Таким чином процес створення вмісту цифрового маркетингового агентства можуть бути підсилені та вдосконалені платформами, що працюють на AI.

Також деякі бренди поєднують сучасні технології, такі як розширена реальність або віртуальна реальність, щоб створити вражаючі реклами, які залучають людей і затримують їх увагу.

Скорочення витрат

Незважаючи на те, що інновації та краще орієнтування надзвичайно корисні для маркетологів, власники бізнесу по-справжньому захоплюються AI, оскільки це фантастична можливість зменшити витрати.

Просто подумайте.

Тільки за допомогою чатів компанії заощаджують гроші та збільшують прибуток, пропонуючи кращий досвід клієнтів. Те саме відбувається при плануванні маркетингових стратегій або персоналізації контенту.

Системи, що працюють на AI, мають інтелект для виконання деяких найважливіших завдань, які раніше були охоплені людьми. Це означає менше працівників та більшу ефективність.

Перевизначення пошуку

Основна робота цифрового маркетолога – зайти в голову замовника та зрозуміти, що він може в кінцевому підсумку шукати в Інтернеті, стосовно товару чи послуги, яку вони рекламують. У минулому це завдання було досить простим, оскільки пошукові системи використовували ключові слова для пошуку відповідних сторінок.

Але ті часи давно минули, і це частково пов’язано з розвитком інтелектуальних систем. Нині алгоритм пошуку розуміє нюанси та контекстне значення (він же семантичний пошук). Навіть більше, деякі алгоритми дають результати, беручи до уваги історію пошуку користувача.

З запуском віртуальних помічників (Siri, Alexa, Google Assistant та багато іншого) системи AI також можуть використовувати голосовий пошук та розпізнавання мови для виявлення нових ніш та натискання раніше невідомих ресурсів.

Отже, що це означає для SEO-фахівців?

Коротше кажучи, це означає, що цифрові маркетологи повинні бути відкритими до нових можливостей і мати потужного союзника у платформах, що працюють на AI.

Доступні інструменти

Тепер, коли ми знаємо, чому і як розумні штучні системи є частиною індустрії цифрового маркетингу, давайте подивимось на деякі інструменти, якими ми можемо користуватися.

Google Cloud AI

Це інструмент для вивчення того, як використовувати та впроваджувати AI у своєму бізнесі, і ми наполегливо рекомендуємо переглядати деякі їх модулі. Google Cloud AI пропонує дивовижні приклади інструментів та конструкцій, які можуть стати надзвичайно популярними у майбутньому.

Він також пропонує розуміння того, що може зробити ваша конкуренція, щоб отримати перевагу та скоротити для себе більший фрагмент ринку.

Zoomph

Фантастична платформа для брендів, які прагнуть до кампаній у соціальних мережах!

Zoomph пропонує розуміння та допомагає маркетологам зрозуміти свою аудиторію та соціальні платформи, якими вони користуються. Він також аналізує емоції та почуття, які змушують кампанію пролітати, надаючи більш точні дані, ніж традиційні моделі CPM.

MarketMuse

MarketMuse це AI-платформа для SEO, дослідження контенту та аналізу конкурентоспроможності та допомагає маркетологам створювати контент, який є справді релевантним для їхньої аудиторії. Крім цього, вона надає корисну інформацію про різні ключові слова та визначає потенційно невикористані райони.

Отже, якщо вам здається, що у вашому вмісті не вистачає цього “je ne sais quoi”, ви можете скористатися трохи допомогою такої платформи.

Yext

Це ідеальна платформа, яку можна використовувати, коли ваша присутність у соціальних мережах активно залучає коментарі та відгуки.

Yext – це правильний інструмент, який потрібно використовувати, коли ви хочете дізнатися, як ваша компанія чи бренд представлена ​​в Інтернеті. Він обробляє дані з платформ соціальних медіа, оглядає платформи тощо та розуміє загальну ситуацію. Він також надає пріоритет оглядам та коментарям, які потребують вашої уваги для підвищення вашої репутації в Інтернеті.

Приспів

Як ми вже згадували, маркетолог повинен знати і розуміти потреби аудиторії (що вони можуть шукати в Інтернеті), щоб створити ефективну кампанію. Як такий, Приспів це платформа, яка використовує потужність AI для аналізу моделей, що призводять до успішного продажу дзвінків.

Він також може дати зрозуміти, чому виклик продажів не був успішним, і дозволить продавцям зосередитися на своїй основній задачі – закритті угод. Це робиться шляхом автоматичного створення звітів для кожної взаємодії з користувачем, тим самим знімаючи це завдання з рук операторів людини.

Замикаючі думки

Прочитавши все це, висновок досить очевидний – системи AI глибоко інтегруються в наше професійне та особисте життя. Як цифрові маркетологи, ми бачимо, що це діє з обох позицій, і настав час зрозуміти і прийняти, що спосіб, яким ми займалися, не є корисним без допомоги інтелектуальних алгоритмів та аналізаторів даних.

МЕТИ:

 • AI

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map