Kompletny przewodnik dotyczący uzyskiwania certyfikatu SSL – instrukcje krok po kroku

W tym pełnym przewodniku na temat uzyskiwania certyfikatu SSL – omówimy, w jaki sposób skonfigurowanie serwerów internetowych do bezpiecznego działania z przeglądarkami jest niezbędne dla zapewnienia spokoju i ochrony firm i konsumentów przed przechwyceniem ich transakcji i danych do przeglądania przez niezamierzone podmioty.


SSL oznacza Secure Socket Layer. Jest to termin używany do opisania interakcji transakcji między serwerami podłączonymi do sieci, identyfikujący serwer internetowy w przeglądarce lub innym serwerze w celu zapewnienia zaszyfrowanych, bezpiecznych transferów danych.

Wraz z rozprzestrzenianiem się włamań kryminalnych skierowanych do stron internetowych i baz danych, naruszeniami danych oraz atakami typu „odmowa usługi” przeprowadzanymi przeciwko firmom i mediom społecznościowym, bezpieczny dostęp do twoich stron internetowych jest niezbędny.

Uzyskanie i zainstalowanie certyfikatu SSL jest jednym z kluczowych kroków w zabezpieczaniu witryny przed atakami i hakerami.

Co to jest certyfikat SSL?

Stronie internetowej

Z technicznego punktu widzenia certyfikat SSL składa się z małego pliku zainstalowanego na serwerze, który identyfikuje klucz cyfrowy organizacji i bezpieczny status. Ten plik zawiera klucz kryptograficzny, który szyfruje dane przekazywane między przeglądarką a serwerem.

To ten certyfikat powoduje, że przeglądarka identyfikuje adres URL strony internetowej z oznaczeniem HTTPS i powoduje wyświetlenie kłódki, wskazując, że połączenie z serwerem jest bezpieczne.

Certyfikaty SSL łączą nazwę serwera lub domeny z lokalizacją właściciela i unikalną tożsamością cyfrową.

Dlaczego go potrzebujesz??

Bezpieczeństwo

Prawie wszyscy troszczą się o prywatność w Internecie i ochronę swoich danych osobowych.

Większość internautów, zwłaszcza wykonujących transakcje zawierające dane osobowe lub finansowe, zaczęła już rozumieć bezpieczeństwo podczas uzyskiwania dostępu do serwerów, sprawdzając, czy jest połączona z bezpieczną witryną przed podaniem takich informacji.

Jeśli Twoja witryna nie zapewnia bezpiecznego połączenia, wielu użytkowników szybko odwróci się od podania takich informacji, i to słusznie.

Jeśli Twój serwer internetowy będzie współpracował z danymi karty kredytowej przy zakupach lub innych transakcjach, Standard karty bezpieczeństwa danych branżowych (PCI DSS) wymaga, aby Twoja firma zapewniała bezpieczne środowisko przed przetwarzaniem, przechowywaniem lub przesyłaniem takich danych finansowych.

Przepisy ustawy o przenośności i odpowiedzialności ubezpieczeniowej (HIPAA) również nakazują, aby serwery internetowe używane do przechowywania lub zapewniania dostępu do informacji dotyczących opieki zdrowotnej korzystały z bezpieczeństwa szyfrowania SSL.

Transport Layer Security (TLS) to zasadniczo zaktualizowana wersja technologii SSL, a wielu użytkowników nadal używa terminu SSL, aby objąć oba te elementy. TLS to w zasadzie warstwa na poziomie sesji między aplikacjami a transportem danych, podczas gdy SSL jest szyfrowaniem przesyłanych danych. W tym artykule są one łącznie nazywane certyfikatami SSL.

Kompletny przewodnik dotyczący uzyskiwania certyfikatu SSL

Rąk do pracy na laptopie

Aby uzyskać certyfikat SSL, firma lub osoba wnioskująca o certyfikat tworzy na serwerze żądanie podpisania certyfikatu (CSR), generując klucz prywatny i klucz publiczny na serwerze.

Ten plik jest wysyłany do urzędu certyfikacji (CA), który dostarczy certyfikat SSL zawierający tylko klucz publiczny.

Ten plik CSR zostanie wykorzystany przez urząd certyfikacji do utworzenia certyfikatu SSL zgodnego z kluczem prywatnym. Urząd certyfikacji nie będzie znać Twojego klucza prywatnego, ale wyśle ​​certyfikat (plik) SSL w celu instalacji na twoim serwerze.

Istnieje wiele legalnych, uznanych źródeł do uzyskiwania certyfikatów SSL, w tym tych popularnych dostawców:

 • GlobalSign
 • VeriSign
 • Digicert
 • Cloudflare
 • Szyfrujmy
 • Idź Tato

Ważne jest, aby pozyskiwać certyfikaty SSL od renomowanych, uznanych dostawców certyfikatów sklasyfikowanych jako urzędy certyfikacji (CA).

Rodzaje certyfikatów SSL

Ktoś pracuje na laptopie

Istnieją obecnie trzy podstawowe typy certyfikacji SSL o różnych poziomach bezpieczeństwa:

 • Sprawdzanie poprawności domeny – najniższy poziom sprawdzania poprawności – urząd certyfikacji sprawdza, czy organizacja żądająca certyfikatu faktycznie posiada własność domeny. Można to zweryfikować po prostu przez wysłanie e-maila do domeny w celu potwierdzenia własności.
 • Certyfikaty sprawdzone przez organizację – sprawdzanie poprawności przez CA będzie obejmować faktyczny kontakt z organizacją wnioskującą, aby zapewnić uwierzytelnienie żądania. Obejmuje to sprawdzenie, czy lokalizacja organizacji (miasto, stan i kraj, wraz z nazwą firmy) odpowiada żądaniu certyfikatu.
 • Extended Validation Certificate – jest to najwyższy podany poziom walidacji. Urząd certyfikacji podający certyfikat zweryfikuje nazwę, lokalizację wnioskodawcy oraz fakt, że firma jest prawidłową osobą prawną. Potwierdzą również, że firma wie o żądaniu certyfikatu SSL od urzędu certyfikacji, aby upewnić się, że żądanie jest uzasadnione.

Dodatkowe kryteria certyfikatu SSL

Oprócz podstawowych typów / poziomów certyfikatów istnieją różnice w zależności od indywidualnych potrzeb:

 • Jedna nazwa – ten certyfikat zabezpieczy tylko jedną określoną nazwę domeny
 • Wildcard – wieloznaczne certyfikaty SSL zabezpieczą nieograniczoną liczbę subdomen w ramach jednej domeny. Na przykład certyfikat SSL z wieloznacznym kodem uzyskany dla witryny www.mysite.com zabezpieczy również help.mysite.com i careers.mysite.com.
 • Ujednolicone certyfikaty SSL / Multi-Domain – za pomocą tego typu certyfikatu możesz zabezpieczyć do 100 domen za pomocą jednego certyfikatu. Jest to bardzo przydatne i zostało zaprojektowane z myślą o ochronie aplikacji Office Communications i Microsoft Exchange w środowisku SAN.

Wycena certyfikatu SSL

Ceny certyfikatów SSL są bardzo zróżnicowane – klienci, którzy zwracają uwagę na koszty, są w stanie znaleźć roczny certyfikat już za 17 USD lub nawet taniej, a certyfikaty o bardziej niezawodnym zabezpieczeniu dostępne za kilkaset dolarów.

Cena zależy od długości subskrypcji SSL, poziomu bezpieczeństwa i liczby domen do ochrony.

Wybierając urząd certyfikacji, należy zachować ostrożność, aby mieć pewność, że poziom ochrony odpowiada Twoim potrzebom i że kupujesz u renomowanego dostawcy z udokumentowanym wynikiem satysfakcji klienta.

Powody, dla których warto wykorzystać certyfikaty SSL

Kula ziemska i zamek

Oprócz oczywistych obaw związanych z bezpieczeństwem, które powodują potrzebę zabezpieczenia zarówno twojego serwera WWW, jak i ochrony odwiedzających twoje strony, istnieją dodatkowe powody, aby uczynić certyfikaty SSL standardem dla wszystkich serwerów:

 • Ranking optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Google wskazało już, że powiadomi użytkowników za pomocą powiadomienia wizualnego, gdy nie będą w bezpiecznej witrynie chronionej certyfikatami SSL
 • Bardziej bezpieczna komunikacja danych między serwerem, poprawa bezpieczeństwa transakcji i ograniczenie możliwości przechwycenia danych
 • Wymagania dotyczące zgodności z PCI
 • Witryny eCommerce powinny zawsze zawierać certyfikaty SSL, aby zapobiec kradzieży tożsamości
 • Przepisy HIPAA
 • Wzmocnij zaufanie klientów, prezentując bezpieczne wskazania witryny

Mamy nadzieję, że ten kompletny przewodnik po uzyskaniu certyfikatu SSL pomógł ci dowiedzieć się, czym one są i jak je zintegrować.

Dzięki łatwości uzyskiwania i wdrażania certyfikatów SSL dla serwerów internetowych sensowne jest zapewnienie tej warstwy bezpieczeństwa dla firmy i klientów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map