Jak poprawić bezpieczeństwo swojej witryny WordPress bez instalowania dodatkowych wtyczek

Niezależnie od tego, czy prowadzisz swoją witrynę jako zabawny projekt poboczny, jako podmiot komercyjny, czy gdzieś pomiędzy, zapewnienie bezpieczeństwa powinno być jednym z głównych priorytetów.


Chociaż istnieje wiele wtyczek zaprojektowanych w celu poprawy bezpieczeństwa Twojej witryny WordPress, jeśli jesteś podobny do mnie, twoja strona prawdopodobnie już trzeszczy pod wpływem rosnącej biblioteki dodatków i rozszerzeń.

Jak poprawić bezpieczeństwo swojej witryny bez wtyczek WP

Więc jeśli chcesz wzmocnić bezpieczeństwo swojej witryny WordPress bez instalowania żadnych dodatkowych wtyczek WordPress, to ten artykuł zawiera kilka praktycznych wskazówek, które mogą ci w tym pomóc.

Sprawdź wtyczki & Tematy są aktualne

Aktualizacje WordPress

Zacznijmy od najbardziej podstawowej porady, ale być może najważniejszej: aktualizowania oprogramowania WordPress, a także wszelkich zainstalowanych motywów i wtyczek.

Każda wtyczka i motyw, który jest zainstalowany na stronie WordPress, stanowi potencjalną drogę do zaplecza twojego bloga oraz jego bazowego kodu i bazy danych dla osób o złych zamiarach. Nie oznacza to, że wszystkie wtyczki i motywy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, po prostu czasami pojawiają się wady. Gdy to zrobią, programiści starają się rozwiązać te problemy, publikując aktualizacje swojego kodu.

Dlatego, upewniając się, że wszystkie elementy witryny są aktualne, możesz bardzo zminimalizuj ryzyko włamania się na twoją stronę przez lukę w zabezpieczeniach używanej wtyczki lub motywu, a nawet przez samo oprogramowanie WordPress.

Regularnie logując się do obszaru administracyjnego witryny WordPress, możesz być na bieżąco z dostępnymi aktualizacjami. Dzięki poręcznej ikonie wyświetlanej na pulpicie możesz szybko sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje. WordPress zawiera teraz nawet możliwość automatycznej aktualizacji, i pozostawienie tej funkcji włączonej jest dobrym pomysłem dla większości użytkowników.

Wzmocnij swoją nazwę użytkownika i hasło

Innym sposobem, w jaki hakerzy mogą uzyskać dostęp do Twojej witryny, jest odgadnięcie kombinacji nazwy użytkownika i hasła. Niezależnie od tego, czy robią to ręcznie, czy przy użyciu oprogramowania, aby wprowadzić jak najwięcej kombinacji, możesz poprawić bezpieczeństwo swojej witryny WordPress, upewniając się, że wybrana nazwa użytkownika i hasło nie są łatwe do odgadnięcia.

Konto administratora

Pierwsze miejsce na początek to zmiana nazwy użytkownika konta administratora na twoją stronę. Wiele witryn WordPress używa po prostu „admin” jako nazwy użytkownika dla tego potężnego konta, które kontroluje wszystkie aspekty Twojej witryny. Jeśli twoja strona używa tej nazwy użytkownika, dajesz hakerom przewagę nad złamaniem tej kombinacji.

Usuń konto użytkownika administratora

Dlatego zmiana nazwy użytkownika dla tego konta to świetny pomysł. Niestety nie możesz po prostu zmienić nazwy konta na ekranie profilu użytkownika. Zamiast dokonywania tej zmiany w bazie danych WordPress, najprostszym podejściem jest po prostu utworzenie nowego konta administratora z bardziej niejasną nazwą użytkownika, a następnie zalogowanie się do pulpitu nawigacyjnego WordPress przy użyciu tego konta, przed usunięciem oryginalnego konta administratora.

Usuń treść użytkownika

Podczas usuwania konta użytkownika nie musisz się martwić utratą treści. Wystarczy ponownie przypisać go do nowego użytkownika po naciśnięciu przycisku usuwania.

Za pomocą bezpieczne hasło jest kolejnym krokiem w tym procesie. Kluczem jest tutaj użycie jak największej liczby różnych typów znaków, takich jak cyfry, litery i znaki specjalne. Korzystając z silne narzędzie do generowania haseł, możesz wymyślić całkiem zaawansowane kombinacje, które trudno będzie złamać. Jedynym minusem jest to, że takie bezpieczne hasła są trudne do zapamiętania; aby temu zaradzić, możesz rozważyć użycie menedżera haseł, takiego jak LastPass lub 1 Hasło.

Kolejną dobrą praktyką jest regularnie sprawdzaj i usuwaj wszelkie nieaktywne konta użytkowników w Twojej witrynie.

Zachowaj prywatność swojej nazwy użytkownika

Kolejnym krokiem, który możesz zrobić, jest ukryj swoją nazwę użytkownika przed użytkownikami. Najlepszym sposobem na to jest zmiana pola „Wyświetlaj nazwę publicznie jako” w swoim profilu użytkownika na coś innego niż nazwa użytkownika do logowania.

Publiczna nazwa użytkownika

Teraz twoi czytelnicy zobaczą tę nazwę zamiast rzeczywistej nazwy użytkownika obok każdego wpisu, który napisałeś na swoim blogu.

Zmień adres URL strony logowania do WordPress

Jednym z głównych powodów, dla których hakerzy lubią odwiedzać witryny WordPress, jest popularność tego oprogramowania. Ponieważ hakowanie brutalną siłą może być grą liczbową, im więcej witryn możesz zaatakować, tym większe masz szanse na sukces.

Domyślnie strony logowania dla wszystkich witryn WordPress można znaleźć pod tym samym adresem URL lub adresem (http://twojadomena.com/wp-login.php). Jednak przez zmiana adresu URL strony logowania możesz postawić jedną dodatkową przeszkodę przed potencjalnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa swojej witryny. Chociaż takie podejście zwykle nie pokona ciągłego ataku w Twojej witrynie może być wystarczające, aby zniechęcić pojedynczych użytkowników węszących w Twojej witrynie.

Podczas za pomocą wtyczki może sprawić, że proces zmiany adresu URL strony logowania do WordPress będzie stosunkowo niezawodny i prosty, dzięki czemu nie powinien przekraczać większości użytkowników. Ten post na forach wsparcia WordPress zawiera porady dotyczące zasłaniając strony logowania WordPress bez wtyczki.

Wybór hosta skoncentrowanego na bezpieczeństwie

Wybranie usługodawcy hostingowego witryny WordPress, który silnie angażuje się w bezpieczeństwo witryny, może pozbawić użytkownika większości obowiązków, jeśli chodzi o ochronę witryny.

Dobry hosting może nie tylko dbać o aktualność oprogramowania WordPress, chronić hakerów i inne zagrożenia bezpieczeństwa, ale może również wspierać cię w przywracaniu witryny, jeśli coś pójdzie nie tak.

Chociaż nie ma jednej odpowiedzi na pytanie kto jest najlepszym gospodarzem WordPress, sprawdzając nasze archiwum recenzji, możesz znaleźć najlepszego hosta strony WordPress dla swoich potrzeb.

Wniosek

Mamy nadzieję, że masz teraz praktyczne porady, które możesz zastosować w praktyce, aby wzmocnić bezpieczeństwo swojej witryny WordPress.

Oprogramowanie WordPress nie jest z natury niepewne, ale jego popularność pomogła uczynić go atrakcyjnym celem dla hakerów. Wykonując następujące kroki i stawać się bardziej proaktywnym jeśli chodzi o bezpieczeństwo swojej witryny, możesz pozostać o krok przed hakerami i podjąć wysiłek uzyskania dostępu do witryny więcej kłopotów niż jest to warte.

Jeśli masz jakieś wskazówki, porady lub pytania dotyczące poprawy bezpieczeństwa witryny WordPress bez korzystania z wtyczek, udostępnij je poniżej w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map