Recenzja JustHost, kupony, oferty, cena i więcej

JustHost
to kolejna ogromna firma hostingowa, która chce odciągnąć Cię od obecnego środowiska hostingowego. Czy warto? Czy ich oferty i promocje są wielką wartością?


Niestety, JustHost wiele obiecuje, ale ostatecznie nie w pełni dostarczają.

Rezultatem końcowym jest to, że w latach 2013–2017 dostawcy około połowy swoich hostowanych nazw domen.

Na początku 2013 r. JustHost miał prawie pół miliona nazw domen, do końca 2017 r. Liczba ta wynosiła około 240 000.

Większość ich działalności została utracona przez GoDaddy i Dyn-Oracle.

Co to jest tylko host i jak to działa?

logo justhost

JustHost był późnym dostawcą usług hostingowych, ponieważ został uruchomiony w 2008 roku przez brytyjskiego technika Chrisa Phillipsa. JustHost jest teraz częścią Endurance International Group (EIG), która jest w zasadzie Microsoft lub Google hostingu. Jedzą mniejsze hosting firmy, a następnie nadal reklamować je jako samodzielne marki.

EIG jest także właścicielem BigRock, HostGator, SiteBuilder.com, Domain.com, i Bluehost, między innymi.

Podobnie jak większość współczesnych firm hostingowych, JustHost oferuje różnorodne plany i pakiety, poczynając od podstawowego planu dzielonego hostingu podstawowego, a także planów VPS i odsprzedawców.

VPS to wirtualny prywatny serwer, który daje złudzenie posiadania własnego serwera, ale jest hostowany na komputerze z innymi kontami VPS. Twoje konto jest oddzielone od innych i możesz uzyskać równowartość dostępu „root” do swojej sekcji serwera.

JustHost jest ukierunkowany głównie na duży rynek hostingu dzielonego z pozornie najniższymi cenami i mnóstwem dzwonków i gwizdków. Obiecują dużo miejsca i przepustowości za bardzo małe pieniądze.

Podobnie jak wiele dzisiejszych firm hostingowych, oferują instalacje popularnych systemów zarządzania treścią, takich jak WordPress.

Co sprawia, że ​​Just Host jest wyjątkowy

Szczerze? Nic tak naprawdę nie czyni JustHost wyjątkowym. JustHost to kolejny dział firmy hostingowej młyna obiecującej słońce, księżyc i gwiazdy za najniższe ceny, którymi mogą zarządzać.

Podobnie jak wiele innych firm hostingowych w ich ogólnej konkurencyjnej przestrzeni, Just Host przyciąga ludzi tanimi cenami i kończy się wieloma niezadowolonymi klientami. Prawdopodobnie dla niektórych użytkowników, którzy mają stronę internetową, którą prowadzą jako hobby, Just Host jest wystarczający i spełnia swoje zadanie. Jednak na podstawie opinii użytkowników JustHost ma straszne wsparcie i może być bardzo, bardzo, bardzo wolne.

Po prostu nie oczekuj od Just Hosta wiele, a może się okazać, że jest to tania opcja dla twoich osobistych potrzeb hostingowych. Jednak prawdopodobnie nie jest to najlepsza usługa hostingowa dla firmy.

cennik

cennik

JustHost promuje się jako świetna okazja, ale czy to prawda?

Rzeczywistość: struktura cenowa JustHost nie jest tak świetna, jak ją początkowo reklamują. Cała ich promocja niskich cen miesięcznych wcale nie dotyczy ceny „miesięcznej”, ale rabat, który otrzymujesz za zakup na wiele miesięcy (w rzeczywistości: lata) z góry.

Nie dadzą ci znać, jaka jest całkowita płatność za „warunki”, dopóki nie przejdziesz na stronę kasy. Wymieniają wszystko według ceny „miesięcznej”, nawet jeśli nie możesz płacić za warunki z miesiąca na miesiąc.

Różne poziomy cen lub „warunki” stosowane przez JustHost dzielą się w następujący sposób:

1. Cena miesięczna

Jest to rzeczywista cena, jeśli płaciłeś z miesiąca na miesiąc. Jednak JustHost zrobi wszystko, co w ich mocy, aby użyć oprogramowania koszyka, aby zmusić Cię do zakupu na dłuższy „okres”.

2. Okres 12 miesięcy

To nie jest miejsce, w którym zgadzasz się zapłacić za 12 miesięcy, ale gdzie płacisz z góry za 12 miesięcy. Na przykład pakiet „Basic” jest wymieniony jako 10,99 USD miesięcznie przez 12 miesięcy, ale oznacza to, że faktyczna płatność z góry wyniesie 131,88 USD.

3. Okres 24 miesięcy

Zauważ, że mówią 24 miesiące, a nie dwa lata? W przypadku pakietu podstawowego jest on wyszczególniony jako 9,99 USD / miesiąc, co wynika z przedpłaty w wysokości 239,76 USD.

4. Okres 36 miesięcy

To niesamowite trzy lata hostingu, który kupujesz z góry. Stawka nie jest prawie lepsza niż 24-miesięczny okres w wysokości 9,49 USD / miesiąc. Suma, którą zapłacisz z góry za abonament podstawowy (tylko z jedną witryną), wynosi 341,64 USD.

Pamiętaj, że jeśli kupisz pakiet rabatowy przy pierwszej rejestracji (3,95 USD za „miesiąc” przez 36 miesięcy), po upływie tych miesięcy zostaniesz automatycznie obciążony 341,64 USD.

Cztery poziomy usług hosta

Just Host ma cztery poziomy usług: Basic, Plus, Prime i Pro.

1. Podstawowe

Basic oferuje „standardową” wydajność, jedną stronę internetową, pięć kont e-mail. Ten poziom oferuje 50 GB przestrzeni dyskowej, nie „nieograniczonej”, jak reklamuje, przy liczbie plików 50 000, choć mają przypis, że zazwyczaj nie egzekwują limitu, dopóki nie osiągnie 200 000.

Na tym poziomie nie otrzymujesz żadnych darmowych kredytów reklamowych ani żadnej ochrony przed spamem.

2. Plus

Plus oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową pod względem gigabajtów, z limitem liczby plików wynoszącym 50 000 (ta sama uwaga jak powyżej). Dostajesz 10 stron internetowych z tym planem. Otrzymasz również „SpamExperts” w jednej domenie, a także 100 kont e-mail. Poziom wydajności usługi jest nadal „standardowy”.

3. Prime

Poziom Prime jest podobny do Plus, tylko z nieograniczoną liczbą stron internetowych i adresów e-mail.

4. Pro

Pro dodaje poziom „wysokiej wydajności” i zwiększa limit plików do 300 000. Usługa spamowania jest dostępna dla dwóch domen zamiast jednej.

Tylko drogie dodatki hosta

Logo dodatków do kasy

Choć na pierwszy rzut oka mogą się wydawać tanie, dodatkowe usługi (z których wiele będziesz potrzebować) zaczynają się sumować. Zawierają:

 • Dodatkowe nazwy domen: 15,99 USD rocznie na rejestrację
 • Dedykowany adres IP: 5,99 USD miesięcznie
 • Certyfikaty SSL: 49,99 USD rocznie
 • Filtrowanie poczty SpamExperts: 2,99 USD miesięcznie na nazwę domeny
 • Prywatność: 14,88 USD Prywatność domeny na domenę rocznie
 • SiteLock: od 23,88 USD za domenę rocznie
 • Site Backup and Restore Pro: 35,88 USD rocznie
 • Reaktywacje wygasłe: 30,00 $

Jak widać, 15,99 USD rocznie dla każdej nazwy domeny nie jest tanie, a ich koszt „prywatności” dla nazw domen jest bardzo drogi i wynosi 14,88 USD rocznie na domenę. Certyfikaty SSL nie są uwzględnione.

Nie jest jasne, czy ich usługa Site Backup and Restore Pro jest przeznaczona dla jednej witryny, czy dla całego konta, dlatego należy założyć, że dotyczy ona jednej witryny. Oznacza to, że jeśli korzystasz z funkcji tworzenia kopii zapasowych i przywracania witryn w 10 witrynach, to kosztujesz ponad 350 USD rocznie.

Opinia publiczna (inne recenzje po prostu gospodarza)

ludzie chodzą

Niestety, w przeważającej części, Just Host otrzymuje straszne recenzje od użytkowników.

Najczęstszymi skargami są słabe wsparcie techniczne, niemożność uzyskania wsparcia przez telefon, niska prędkość stron internetowych i wzrost cen po początkowym okresie.

Niektórzy użytkownicy skarżyli się również, że wersja cPanel jest okropna i ma mniej funkcji niż można zwykle znaleźć przy instalacji cPanel.

Wygląda na to, że jakość usług Just Host zaczęła spadać pod koniec 2016 r. Lub na początku 2017 r. Na podstawie komentarzy niektórych niezadowolonych klientów. Właściciele kont Just Host, którzy byli w firmie od lat, stwierdzili, że usługa zaczęła spadać w ciągu ostatnich dwóch lat. Wielu z tych użytkowników wyraziło chęć przejścia na inną usługę hostingową.

Możesz znaleźć pozytywne recenzje online JustHost, ale musisz być ostrożny. Niektóre artykuły online, które pozytywnie oceniają JustHost, mogą być napisane przez podmioty stowarzyszone lub odsprzedawców, którzy uzyskają prowizję od zakupu Just Host.

Jak to się porównuje

jabłko i pomarańcza w dłoni

JustHost wyraźnie wybiera najniższy wspólny mianownik w swoim marketingu. Innymi słowy, ich główną zaletą jest to, że są rzekomo „tanie” lub „świetna okazja”.

Jeśli posiadanie strony internetowej jest dla ciebie hobby, a tak naprawdę nie planujesz intensywnej promocji, Just Host to kolejna tania firma hostingowa, która prawdopodobnie będzie w większości wystarczająca dla twoich potrzeb.

Jeśli jesteś programistą i chcesz niestandardowego serwera z kontrolą root i opcją użycia czegoś takiego jak Webmin zamiast cPanel, lepiej byś miał taką firmę Cyfrowy ocean.

Firmy, które potrzebują nieco większego wsparcia i gwarantowanego czasu pracy z zarządzanym serwerem, prawdopodobnie lepiej skorzystałyby z Rackspace lub LiquidWeb. Podczas gdy obie te firmy mają swoje problemy, być może mają lepszą infrastrukturę dla bardziej popularnych stron internetowych i sklepów internetowych, które muszą być funkcjonalne 24/7.

Co myślimy

pomyśl logo

Nasza ocena dla JustHost to 2 na 5 gwiazdek. Skręca na skraju oceny jednogwiazdkowej, ponieważ prawie wszystkie opinie użytkowników są jednakowo negatywne. Jeśli jednak wiesz, że ich ceny wzrosną po pierwszym okresie, wyjątkowo niska cena przez pierwsze trzy lata może być dla Ciebie tego warta.

W najlepszym razie Just Host to przeciętny młyn hostingowy, który tak naprawdę nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Jeśli masz małą witrynę internetową, która nie generuje dużego ruchu, i nie polegasz na niej dla swojej firmy, Just Host może być wystarczający.

Jeśli jednak planujesz uruchomić witrynę na poziomie przedsiębiorstwa lub prowadzisz dobrze prowadzony blog lub sklep internetowy, Just Host to zdecydowanie zły wybór. Przy tak wielu skargach na niepełne wsparcie techniczne i bez gwarancji dostępności, JustHost jest prawdopodobnie ostatnim miejscem, w którym chcesz hostować witrynę o wysokim natężeniu ruchu, która musi być dostępna 24/7.

Nie podoba nam się również, jak JustHost celowo zaciemnia swoje ceny. Jak wspomniano powyżej, musisz kopać, aby dowiedzieć się dokładnie, jakie są rzeczywiste opłaty miesięczne za każdy poziom cen. Domyślną opcją zakupu jest najdłuższy okres, który wynosi 36 miesięcy. Oznacza to, że będziesz zamknięty na trzy lata. Trzy lata!

Tego rodzaju celowe zamieszanie, aby zmusić Cię do zakupu pakietu długoterminowego, jest obecnie zgodne z kursem wielu tanich firm hostingowych. Ale to nie poprawia sytuacji.

Kupony i oferty

JustHost oferuje szereg zachęt, aby zachęcić potencjalnych klientów do zarejestrowania się w usługach hostingowych. Większość tych ofert jest wyraźnie widoczna na stronie głównej ich witryny.

1. Gwarancja zwrotu pieniędzy

logo zwrotu pieniędzy

Just Host oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na swoje plany hostingowe, ale nie obejmuje żadnych opłat konfiguracyjnych, które mogłeś uiścić. Jeśli zarejestrowałeś domenę w JustHost, nie możesz uzyskać zwrotu za to, ale nazwa domeny jest twoja.

2. Specjalna oferta wstępna

logo oferty specjalnej

W chwili pisania tego tekstu Just Host oferuje ofertę na 3,95 USD miesięcznie na podstawowy pakiet hostingowy. Drobny druk mówi, że jest to tylko pierwszy „termin”, jednak definicja „terminu” nie jest jasna. Czy to jest okres jednego miesiąca? Okres 12 miesięcy?

Dowiesz się tylko, że 3,95 USD miesięcznie dotyczy z góry opłaconego 36-miesięcznego okresu, gdy przejdziesz do połowy procesu rejestracji. To wychodzi na 142,20 USD, które należy zapłacić z góry.

Dla porównania, podstawowy plan hostingowy to 11,99 USD / miesiąc i 10,99 USD / miesiąc przy zakupie z rocznym wyprzedzeniem.

3. Bezpłatne kredyty reklamowe

kredyty reklamowe

JustHost, podobnie jak większość innych firm hostingowych, oferuje obecnie bezpłatne kredyty reklamowe w Google AdWords i Bing Search. Problem polega na tym, że zazwyczaj oferty te są dobre tylko dla nowych kont w Google i Bing. Prawdopodobnie, jeśli zapłaciłeś już Google AdWords za reklamę swojej firmy, nie uzyskasz korzyści z kredytu reklamowego JustHost.

4. Darmowa nazwa domeny

logo domeny

Otrzymujesz bezpłatną nazwę domeny podczas zakładania konta. Ale po przeczytaniu drobnego druku wygląda na to, że nie będziesz w stanie uzyskać zwrotu tej części początkowej płatności, jeśli zdecydujesz się odejść z usługi za 30 dni lub krócej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map