Powrót do szkoły: Dlaczego warto porównywać firmy hostingowe

Większość z nas pamięta stare dobre czasy w szkole, kiedy otrzymaliśmy esej lub zadanie napisania lub przedstawienia klasie. Pierwszą rzeczą, którą chcielibyśmy zrobić, to znaleźć informacje na ten temat. Ważne było, abyśmy zrozumieli wszystko, co musieliśmy wiedzieć na ten temat, zanim przystąpiliśmy do dalszych zadań. Liczyły się badania podstawowe.


>> Pobierz wersję tego postu do wydruku w formacie PDF tutaj << [/ sociallocker]

Powrót do szkołyChociaż ta sama zasada ma zastosowanie do wszystkiego, co związane jest z naszymi sprawami internetowymi, to niesamowite jest usłyszeć o liczbie horrorów o złych firmach hostingowych zalewających Internet, w których problemy powstały z ludzi, którzy po prostu nie przeprowadzili żadnych badań jako punktu wyjścia.

Doh! Pracowitość

Nie ma wyjątku od tego w bardzo konkurencyjnej dziedzinie hosting, najważniejsza strona trzecia, która odgrywa główną rolę w sukcesie naszego biznesu internetowego. Jeśli masz jeszcze wybrać hosta lub chcesz zmienić dostawców, czytaj dalej, aby odkryć lista pytań, które powinieneś zadać przed podpisaniem na linii kropkowanej. Skakanie na dwie stopy, aby zarejestrować się w usłudze hostingowej, może bardzo szybko doprowadzić Cię do szału.

Historie nieszczęść obfitują w Internecie od ludzi, którzy weszli do gorącej wody po wybraniu jakiejkolwiek firmy hostingowej, po prostu dlatego, że był popularnym dostawcą, miał ładną stronę główną, był najtańszy (ughh) lub dlatego, że, po prostu bądź taki sam jak inni.

W tej grze trochę badań może zapewnić długą i bezpieczną i satysfakcjonującą rozgrywkę online. Tam, gdzie wielu nowych blogerów i początkujących webmasterów popełniło błąd, jest na samym początku swojej podróży online.

Szybko wpadają na pomysł strony internetowej lub bloga bez zastanowienia się ani nie planują przyszłości swojej witryny, a następnie ślepo rejestrują konto hostingowe, które jest całkowicie nieodpowiednie dla ich potencjalnych potrzeb.

Mając to na uwadze, twój pierwszym źródłem porównania badań nad hostingiem jest „ty”. Przed beztroskim zaangażowaniem weź pod uwagę przyszły wzrost lub przynajmniej zmianę kierunku wymagań Twojej witryny.

Po rozwiązaniu prawdopodobnie najważniejszego pytania powinieneś teraz zwrócić uwagę na badania, które musisz poświęcić trochę czasu, zanim zapłacisz firmie hostingowej miesięczną lub roczną opłatę za wynajem, która może być nieodpowiednia dla Ciebie.

Dobrym miejscem na początek jest wyeliminowanie tych, które mają przerażające recenzje obecnych i byłych użytkowników tej firmy. Proste wyszukiwanie „Porównaj firmy hostingowe” ujawni listę „najlepszych i najgorszych” dostawców oraz powody ustaleń.

Następnie, po ustaleniu krótkiej listy, możesz skierować do każdego potencjalnego hosta listę kryteriów, które powinny skutkować pozytywnymi ocenami z poniższej listy kontrolnej;

Warunki kontraktu

Zbadaj drobny druk w postaci „warunków”, które informują w tekście, co prawdopodobnie nie zostanie przekazane przez e-maila. Dowiedz się o lukach, które mogą sprzyjać firmie, gdy okaże się, że „nieograniczony hosting” w rzeczywistości nie oznacza tego, co mówi. Przeczytanie tej sekcji witryny firmy dostarczy również dalszych pytań, na które należałoby odpowiedzieć, o których inaczej byś nie pomyślał ani nie nagrałby gdzie indziej.

Kopia zapasowa serwera

Kwestionuj regularność tworzenia kopii zapasowych i plan reagowania firmy, jeśli zdarzy się coś, co spowoduje awarie serwera i utratę danych. Wszystko, co zostało przechwycone w kopiach zapasowych, powinno być również dostępne przez cPanel.

Czas działania serwera

Przestoje serwera mogą zniszczyć Twoją firmę. Należy wziąć pod uwagę sposób, w jaki dostawca radzi sobie z problemami związanymi z przestojami i jakie ewentualne opcje tworzenia kopii zapasowych mocy, którą dysponują.

Plany hostingowe

Dowiedz się, ile plików host może obsłużyć (miejsce na dysku) i jaki ruch może przyciągnąć twoja strona (przepustowość), aby w razie potrzeby umożliwić dodatkowe funkcje.

Obsługa klienta i pomoc techniczna

Jeśli rozważany host nie oferuje 24-godzinnej pomocy technicznej, przejdź szybko.

Panel sterowania

Jeśli firma nie korzysta z najnowszych standardów branżowych, w tym z panelu sterowania, w którym możesz osobiście utrzymywać swoją witrynę, to przegap ją.

Skalowalność

Dotknęliśmy tego w pierwszej kolejności, co oznacza, że ​​jeśli masz plany rozwoju, Twoje konto hostingowe musi być w stanie rosnąć razem z Tobą. Na przykład Bluehost lub HostGator pozwala na aktualizację ze współużytkowanego do vps lub dedykowanego planu serwera

Ostatnie słowa

W żadnym wypadku nie przedstawiłem tutaj wyczerpującej listy, ale raczej pewne ważne elementy hostingu, które powinny służyć jako punkt wyjścia dla celów badawczych. Odrabiaj pracę domową, przeszukuj Internet, sprawdzaj wiadomości z nazwami hostingu, sprawdzaj fora, zadawaj pytania i rozmawiaj z poszczególnymi firmami hostingowymi.

Po ukończeniu tego, twoje szanse na uzyskanie „A +” z twojej staranności zostaną odzwierciedlone w satysfakcjonującym długoterminowym doświadczeniu hostingowym.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map