Ile powinienem płacić za hosting?

Chcesz założyć stronę internetową? Wtedy już wiesz, że potrzebujesz hostingu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musi to kosztować fortuny. Jednak fakt, że to wszystko kosztuje, nasuwa pytanie: ile powinienem zapłacić za hosting?


karta kredytowa

>> Pobierz wersję tego postu do wydruku w formacie PDF tutaj << [/ sociallocker]

Jakie są moje opcje?

Jeśli chodzi o hosting, masz dwie opcje:

1. Darmowy hosting

Darmowy host to zazwyczaj taki, który oferuje bezpłatny hosting wraz z ograniczoną wersją oprogramowania do zarządzania treścią. WordPress.com, Blogger.com i Joomla.com to tylko kilka przykładów bezpłatnych opcji hostingu.

Plusy:

 • Nie ma kosztów utrzymania.
 • Otrzymasz również bezpłatną subdomenę.
 • Większość bezpłatnych opcji jest bardzo łatwa w użyciu i nie wymaga wiedzy technicznej.

Cons:

 • W zależności od umowy z użytkownikiem prawdopodobnie nie masz swojego bloga, co oznacza, że ​​można go zawiesić w dowolnym momencie.
 • Będziesz miał niewielką kontrolę nad swoją witryną. WordPress.com na przykład nie pozwala na umieszczanie reklam, co ogranicza Twój potencjał zarobkowy jako blogera, nie wspominając już o tym, że WordPress może umieszczać własne reklamy na Twojej stronie.
 • Nie masz własnej domeny głównej, co oznacza, że ​​będziesz mieć w domenie „.wordpress.com”, „.blogspot.com” itp..
 • Jesteś bardzo ograniczony pod względem przestrzeni dyskowej, przepustowości i prędkości.

2. Hosting

Witryna z własnym hostingiem to witryna, na której hostujesz swoją witrynę na własnych serwerach lub płacisz stronie trzeciej, takiej jak Bluehost lub HostGator, za przechowywanie plików witryny na ich serwerach.

Plusy:

 • Masz większą kontrolę nad swoją witryną, ponieważ jesteś jej właścicielem i będziesz mieć dostęp do kodu swojej witryny.
 • Możesz dowolnie zarabiać na swoim blogu.
 • Witryny z własnym hostingiem wyglądają bardziej profesjonalnie.

Cons:

 • Hosting może być zastraszający dla nowych właścicieli witryn.
 • Witryny z własnym hostingiem wymagają ciągłych kosztów utrzymania.

Chociaż możesz zdecydować się nie płacić absolutnie nic za swoją witrynę, korzyści z własnej witryny znacznie przewyższają zalety bezpłatnej witryny. Zdecydowanie odradzamy darmowy host, ponieważ łamie on przykazanie nr 1 dotyczące hostingu: Nie powinieneś wybierać darmowego dostawcy hostingu.

Jakie funkcje należy wziąć pod uwagę?

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne hostowanie swojej witryny (co mamy nadzieję, że tak zrobisz!), Musisz rozważyć, jaka jest uczciwa cena, a co nie. Ale zanim dowiesz się, czy to, za co płacisz, jest uczciwe, musisz wiedzieć, co dostajesz za tę cenę. Zadaj sobie następujące pytania:

Ile stron / blogów planuję na hosting?

Jeśli planujesz skonfigurować więcej niż jedną witrynę, musisz upewnić się, że korzystasz z hosta, który nie pobiera dodatkowych opłat za każdą nazwę domeny lub może oferuje zniżkę na dodatkowe domeny.

Jak duże będą moje strony internetowe?

Czy Twoja witryna będzie statyczną witryną z zaledwie kilkoma stronami, czy zamieścisz dużo treści lub obrazów na blogu swojej witryny? Jeśli skłaniasz się ku tej drugiej opcji, musisz upewnić się, że Twój host oferuje wystarczająco dużo miejsca do przechowywania. Dobrą wiadomością jest to, że wielu najlepszych hostów oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową w swoich pakietach.

Jakiego ruchu oczekuję?

Przepustowość to ilość danych, które witryna może przesłać. Większa przepustowość oznacza, że ​​możesz pomieścić więcej odwiedzających. Wybór hosta oferującego nieograniczoną przepustowość jest najlepszą opcją, ale jeśli patrzysz na inny pakiet hostingowy, upewnij się, że wiesz, ilu użytkowników witryny będzie w stanie pomieścić. Skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych, jeśli nie masz pewności.

Ile potrzebuję pomocy technicznej?

Jeśli nie masz pojęcia, co robisz, będziesz potrzebować dostępu do obsługi klienta, która pomoże Ci zbudować witrynę. Niektórzy dostawcy hostingu oferują wyższy poziom obsługi klienta niż inni, więc koniecznie sprawdź ich opcje kontaktu, jeśli będziesz potrzebować pomocy; lepiej jest móc zadzwonić do nich przez telefon, aby uzyskać wsparcie, niż próbować uzyskać pomoc z okna czatu, w którym nikt nie wydaje się być online. Tańszy pakiet hostingowy prawdopodobnie będzie oferował niższą jakość obsługi klienta.

Czy mogę hostować na wspólnym serwerze??

Współdzielony hosting ma miejsce, gdy pliki Twojej witryny są zapisywane na tym samym serwerze, co serwer innej osoby. Zwykle nie stanowi to problemu w przypadku większości witryn małych firm. Może to jednak powodować wąskie gardło przepustowości i problemy z bezpieczeństwem. Mimo to wspólny hosting oznacza, że ​​jest o wiele tańszy. Hosting na wspólnym serwerze może kosztować około 5–10 USD miesięcznie, podczas gdy hosting na serwerze dedykowanym kosztuje od 100 do 350 USD lub więcej miesięcznie.

Jakiego rodzaju bezpieczeństwa potrzebuję?

Kolejną rzeczą do rozważenia jest bezpieczeństwo. Jeśli prowadzisz witrynę e-commerce i akceptujesz wiele płatności online lub przechowujesz poufne dane klientów, funkcja SSL do szyfrowania danych jest niezbędna dla bezpieczeństwa i wiarygodności Twojej witryny. Zwykle możesz to dodać do swojego hostingu za około 30-50 USD rocznie na jedną domenę.

Co powinienem płacić?

Twoja witryna prawdopodobnie poniesie wiele rodzajów kosztów, gdy zaczniesz ją budować, od płacenia za nazwę domeny do wynajmu projektanta stron internetowych. Ale co z twoim dostawcą hostingu?

Prawda jest taka, że ​​hosting waha się od kilku dolarów miesięcznie do setek dolarów. Odpowiedzi na powyższe pytania i wiedza, jakiego rodzaju funkcji potrzebujesz, pomogą podjąć najlepszą decyzję dotyczącą witryny.

Ale nie przyszedłeś tu tylko po to, żeby mnie posłuchać, jak walę w krzaki.

Oto szybka odpowiedź: Jeśli prowadzisz małą firmę, płacenie 5–7 USD miesięcznie zwykle zapewni Ci wszystkie potrzebne funkcje, a czasem więcej. Istnieje wiele opcji hostingu, które oferują nieograniczoną przepustowość, miejsce na dysku, domeny i więcej za około 6 USD miesięcznie. Jeśli płacisz więcej, upewnij się, że potrzebujesz dodatkowych funkcji, zanim za nie zapłacisz.

Jeśli masz duży ruch i martwisz się bezpieczeństwem i szybkością, zapłacenie do 350 USD – w zależności od potrzebnej przestrzeni dyskowej – jest rozsądniejsze.

Najlepszym sposobem na uzyskanie najlepszej oferty jest jednak porównanie hostów internetowych na podstawie ich cen i pakietów, aby znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map