Czy ujawniasz linki partnerskie na swoim blogu?

Kiedy umieszczałeś swój pierwszy link partnerski na swoim blogu, czy zastanawiałeś się kiedyś, czy powinieneś powiedzieć swoim czytelnikom o naturze linku? Wielu blogerów zastanawia się, czy to jest właściwe. Inni uważają, że ujawnienie umowy partnerskiej może wpłynąć na ich przychody.


Czy powinniśmy pozwolić każdemu blogerowi decydować, co robić w oparciu o własne intuicje? Okazuje się, że to nie takie proste. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, czy powinieneś ujawnić linki partnerskie i jak.

linki partnerskie na blogu

Czy musisz ujawniać linki partnerskie?

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, odpowiedź na to pytanie jest bez wątpienia TAK. FTC określił wytyczne regulujące sposób ujawniania rekomendacji. Zasadniczo, za każdym razem, gdy otrzymasz darmowy produkt do recenzji, umieścisz link partnerski w treści, napiszesz sponsorowany post lub otrzymujesz jakąkolwiek inną rekompensatę, musisz dołączyć ujawnienie.

Wytyczne FTC dotyczące ujawniania mają zastosowanie zarówno do platform blogowych, jak i do sieci społecznościowych. Jeśli Twój blog lub konta w mediach społecznościowych otrzymają skargi na nieprzestrzeganie niniejszych wytycznych dotyczących ujawniania informacji, możesz mieć kłopoty z FTC i zostać wniesiony do sądu.

Co jeśli nie mieszkasz w USA?

FTC jest organizacją z siedzibą w USA, więc jeśli nie mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, jesteś poza ich jurysdykcją. Nie oznacza to jednak, że nie masz się czym martwić. Zacznij od sprawdzenia zgodnie z wytycznymi twojego regionu dotyczącymi ujawnień rekomendacji. Nie masz żadnych wskazówek dotyczących tego problemu? Znów nie oznacza to, że te wytyczne nie będą miały na ciebie wpływu.

Powiedzmy na przykład, że Twoje linki partnerskie popierają firmę z siedzibą w USA, ale Twoja firma ma siedzibę poza Stanami Zjednoczonymi. Jeśli otrzymasz wystarczającą liczbę skarg, FTC może pójść za firmą, którą rekomendujesz, ponieważ reklamują się za pośrednictwem Twojej witryny. a reklamy nie są zgodne z wytycznymi FTC.

Nawet przez chwilę nie bierzmy pod uwagę wytycznych. Ujawnienie linków partnerskich może być nadal dobrym pomysłem. Dlaczego?

Pomaga budować zaufanie wśród odbiorców.

Jeśli chcesz budować zaufanie, warto dołączyć ujawnienie, zwłaszcza jeśli znaczna część odbiorców pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie ujawnianie linków partnerskich i sponsoringu staje się coraz bardziej powszechne i etyczne. Jeśli zrobisz to dobrze, Twoi odbiorcy mogą wspierać Cię za pośrednictwem tych linków partnerskich, które mogłyby zwiększyć Twoje przychody.

Jak ujawniasz linki?

Teraz, gdy masz lepszy pomysł, czy powinieneś lub zamieścisz ujawnienia na swoim blogu i kontach w mediach społecznościowych, przyjrzyjmy się, jak ujawniać rekomendacje i sponsoring.

Chociaż wytyczne FTC nie zawierają podejścia uniwersalnego dla wszystkich, nakreślają kilka rzeczy, które powinieneś i nie powinieneś robić.

Najważniejsze jest, aby ujawnienia były jasne i widoczne.

Dokonując ujawnienia „jasnym i rzucającym się w oczy”, FTC doradza w ich sprawie .com Dokument ujawnień blogerzy „umieszczają ujawnienie jak najbliżej roszczenia wywołującego” oraz „biorą pod uwagę różne urządzenia i platformy, z których konsumenci mogą korzystać w celu wyświetlania reklam i wszelkich innych ujawnianych informacji”. Podczas hiperłącza do ujawnienia zaleca się oznaczenie hiperłącza i uczynienie go oczywistym. Nie należy zmuszać czytelników do przewijania w celu znalezienia ujawnienia, ani nie należy zezwalać im na dokonanie zakupu przed zobaczeniem ujawnienia.

Rozważmy kilka przykładów.

NIE: Zamieszczasz link partnerski w poście na blogu, a na końcu dołączasz oświadczenie, że post może zawierać linki partnerskie.

Nie byłoby to zgodne z wytycznymi FTC, szczególnie jeśli istnieją hiperłącza między łączem partnerskim a ujawnieniem, które mogłyby łatwo odwrócić uwagę czytelnika, zanim on lub ona ujawni. Nie jest również jasne, które linki są linkami partnerskimi i nie umieściłeś ujawnienia w pobliżu roszczenia wyzwalającego (link partnerski).

Tak: Do postu na blogu dołączasz oświadczenie bezpośrednio po linku partnerskim, na przykład „Ujawnienie: To jest link partnerski, co oznacza, że ​​jeśli odwiedzisz Example.com za pośrednictwem tego linku i kupisz ten produkt, otrzymam prowizję. Nie martw się – cena jest wciąż taka sama! ”

To prawda, istnieje wiele sposobów sformułowania twojego ujawnienia. Chodzi o to, że to ujawnienie jest umieszczane bezpośrednio obok linku, aby czytelnicy nie mogli go przegapić.

Nie: W swoim wpisie na blogu kierujesz czytelników do strony ujawniającej, a następnie linkujesz do niej.

To na ogół nie wystarczy. Musisz ujawnić link bezpośrednio w swoim blogu i wyjaśnić, które linki są sponsorowane.

Tak: Bezpośrednio po linku partnerskim wspominasz: „Uwaga: To jest link partnerski, co oznacza, że ​​otrzymuję rekompensatę, jeśli kupisz produkt za pośrednictwem tego linku. Odwiedź moją stronę ujawnień, aby uzyskać więcej informacji. ”

W takim przypadku Twoje ujawnienie jest bliskie roszczeniu aktywującemu i masz jasność co do charakteru linku. Odsyłacz do strony z informacjami o blogu jest opcjonalny, ale możesz to zrobić, jeśli chcesz się rozwinąć bez nadmiernego niepokoju w swoim poście.

Nie: Na pasku bocznym umieścisz ogólne ujawnienie, mając nadzieję, że obejrzysz wszelkie linki partnerskie w witrynie, bez względu na stronę lub post na blogu, na którym znajduje się czytelnik.

Niestety, ten przykład jest nadal nie-nie w oczach FTC. Nie chcą, aby twoje ujawnienia były oddzielone terminem aktywacji za pomocą niezwiązanej grafiki lub informacji. Jeśli odwiedzający Twoją stronę czytają Twojego bloga na urządzeniu mobilnym, pasek boczny jest często oddzielony od treści i jest mało prawdopodobne, aby był widoczny.

TAK: Ujawniasz link partnerski, a następnie kierujesz czytelników do pełnego ujawnienia. Przykład: „To jest link partnerski, co oznacza, że ​​otrzymujemy rekompensatę za przedmioty zakupione przez ten link. Więcej informacji można znaleźć w naszym zrzeczeniu się paska bocznego. ”

Jak stwierdza FTC: „Gdy przewijanie jest konieczne, używaj wskazówek tekstowych lub wizualnych, aby zachęcić konsumentów do przewijania w celu wyświetlenia ujawnienia”, więc jest to dopuszczalny sposób, aby zachęcić czytelników do ujawnienia.

Wskazówka bonusowa: Jeśli udostępniasz linki partnerskie na Twitterze lub Facebooku, możesz upewnić się, że czytelnicy rozumieją charakter linku, dołączając oświadczenie takie jak „Reklama”, „Link partnerski”, „Sponsoring” lub podobne ujawnienie przed wprowadzeniem produktu.

Aby uzyskać więcej przykładów ujawnień i informacji na temat udostępniania informacji o rekomendacjach swoim czytelnikom bloga, zapoznaj się z Dokument ujawnień FTC .com.

Co sądzisz o ujawnieniu linków partnerskich? Czy to robisz? Czy uważasz, że blogerzy powinni to robić? Daj nam znać w sekcji komentarzy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map