Czy hosting „Unlimited” jest naprawdę nieograniczony?

Słowo „nieograniczony” jest świetne. W swojej surowej formie sugeruje, że ilekroć ktoś oferuje nieograniczoną ilość tego, czego chcę, mam zamiar wyruszyć na całkiem słodką przejażdżkę.


>> Kliknij tutaj, aby pobrać plik PDF <<

jest nieograniczony hosting naprawdę nieograniczonyA przynajmniej tak kiedyś myślałem. W połączeniu z nieograniczoną liczbą restauracji serwujących posiłki, ciągniętych przed szefem za nadużywanie nieograniczonych przepisów dotyczących zwolnień lekarskich i zbanowanych na ławce za zamianę siebie na boisku piłkarskim nieograniczoną liczbę razy, czułem się coraz bardziej jak za każdym razem, gdy angażowałem się w coś, co postawiło nieograniczone oferty, zawsze udało mi się skończyć. Później, kiedy wkroczyłem w świat tworzenia stron internetowych, zauważyłem, że wiele firm hostingowych oferuje „nieograniczoną” to, tamto i coś jeszcze. Moje wcześniejsze doświadczenia natychmiast podniosły kilka czerwonych flag z tym… cóż, może nie od razu, wciąż byłem podekscytowany! Na szczęście dzisiaj jestem znacznie bardziej świadomy użycia tego słowa, a w szczególności tego, co niektóre firmy hostingowe mogą „naprawdę” zaoferować po tym, jak zwabią cię swoimi nieograniczonymi rozwiązaniami.

Jeśli jesteś dość nowy w koncepcji hostingu stron internetowych, ale wiesz, że musisz mieć hosting, aby Twoja witryna była dostępna online, to możesz nadal być na etapie decydowania, która firma hostingowa ma najlepszy plan dla Was. Podczas podróży po hostelu istnieje duża szansa, że ​​trafisz na witryny oferujące nieograniczoną przepustowość i nieograniczone miejsce na dysku. Abyśmy znaleźli się na tej samej stronie, szybko podsumujmy, jakie są te dwa urządzenia, co pomoże nam uzyskać lepszą perspektywę jako użytkownik końcowy, co firmy hostingowe próbują nam sprzedać. Przepustowość to ilość danych, które można przenieść z Twojej witryny do przeglądarki osób odwiedzających ją. Im więcej grafiki i filmów w witrynie, tym większa przepustowość witryny będzie potrzebna do poprawnego działania. Z drugiej strony miejsce na dysku to miejsce przeznaczone na przechowywanie witryny na serwerze firmy hostingowej.

W tej chwili możesz myśleć „co z tym” do przepustowości i miejsca na dysku, ponieważ „host z największą liczbą” reklamuje nieograniczoną pojemność tych obiektów. Słuszna uwaga! Pomyśl jednak o tym. Jeśli witryna jest hostowana na wspólnym serwerze z tysiącami innych witryn, w pewnym momencie należy wpłynąć na zdolność tego serwera do dodawania coraz większej przepustowości i miejsca na dysku. Serwer jest jednostką fizyczną, jego rozmiar nie może być skończony. Gdzieś musi istnieć twardy limit zasobu. Dotyczy to nie tylko ograniczeń serwera pamięci. Kiedy zobaczysz także nieograniczoną ofertę domen, subdomen, kont e-mail i wszystkiego innego, co firma hostingowa wrzuci do pakietu zachęcającego, poniesiesz koszty dla dostawcy, który będzie musiał spłynąć do swoich klientów gdzieś wzdłuż linii.

Jak zatem firmy hostingowe mogą zgodnie z prawem reklamować, że dadzą Ci coś „nieograniczonego”? Cóż, mogą, ponieważ kiedy się z nimi zalogowałeś, powiedziałeś im, że mogą (być może na ślepo) zgodzić się na ich warunki świadczenia usług, nie sprawdzając, jakie znaczenie mają warunki Twojego hostingu. Drobny druk wskazuje gdzieś, że odniesienie do oferty „nieograniczonej” jest tak naprawdę ofertą, że nie ograniczą one poziomu aktywności Twojej witryny. Oznacza to, że chyba, że ​​witryna stanie się tak duża z twoich dodatków lub tak popularna, że ​​obciąży zasoby serwera. Jeśli tak się stanie, Twoja witryna może zostać wyłączona. Czy kiedykolwiek szukałeś witryny, aby znaleźć na niej białą stronę z odważnym czarnym nadrukiem krzyczącą „Przekroczono limit przepustowości”?

Teraz, w tym momencie, możesz myśleć, że brzmi to zupełnie niesprawiedliwie dla właścicieli witryn, którzy wyglądają, jakby byli na łasce tych wielkich tyranów hostingowych. To rzadko się zdarza. Pod warunkiem, że dobrze rozumiesz, co zamierzasz zrobić ze swoją witryną i jak duże, jak się spodziewasz, stanie się ona, istnieje szansa, że ​​nigdy nie będziesz musiał myśleć o jakichkolwiek potencjalnych problemach z dostawcą usług hostingowych. W rzeczywistości Twoje konto najprawdopodobniej nawet nie zbliży się do wykorzystania przydzielonej przepustowości. Nie będzie też konta innych użytkowników, którym udostępniasz serwer. Oznacza to, że przepustowość i inne przydziały stosowane do kont na serwerze można utrzymywać na rozsądnym poziomie za bardzo uczciwą i atrakcyjną cenę. W większości przypadków okazuje się to korzystne dla obu stron.

Nieograniczone plany hostingowe zapewniają bardzo dobrą opcję pod względem kosztów i usług, pod warunkiem, że nie masz nic przeciwko dodawaniu ekscesów do swojej witryny, aby przekroczyć granice wykorzystania. Jeśli nie masz pewności, wyszukaj w Internecie narzędzia do porównywania hostów, które pozwalają wprowadzić szczegóły dotyczące oczekiwanego użytkowania i znaleźć hosta, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Przed zalogowaniem zapoznaj się również z regulaminem hosta, a jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, porozmawiaj z potencjalnymi dostawcami, aby uzyskać potwierdzenie o wszelkich obawach związanych z oferowanymi przez nich „nieograniczonymi” korzyściami.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map