5 rzeczy, których Twoi konkurenci nie robią ze swoimi blogami

Wielu blogerów zaczyna blogować z myślą „jeśli to zbudujesz, oni przyjdą”. Czy to zatem dziwne 95 procent blogów są porzucone?


Nie oznacza to jednak, że nie masz konkurencji. Hosty samych WordPress 74,6 miliona witryn, więc jeśli weźmiesz pod uwagę 5 procent, które nie zostały porzucone, nadal przeglądasz 3,7 miliona aktywnych blogów WordPress. To prawda, że ​​nie wszystkie z tych blogów są w Twojej branży, ale nadal możesz znaleźć tysiące blogów konkurujących o uwagę tej samej publiczności.

konkurencja

Jak zatem Twój blog może przetrwać w świecie pełnym treści? W jaki sposób twój blog będzie miał wpływ? To proste. Spójrz na swoich konkurentów i upewnij się, że Twoja strategia blogowa jest kilka kroków powyżej ich. Zacznij od rozważenia tych pięciu rzeczy, których większość twoich konkurentów nie robi, i tego, jak możesz to zrobić inaczej.

1. Nie aktywnie go promują

Jeśli zaczniesz pisać blog, myśląc: „Jeśli go zbuduję, to przyjdzie”, przyjdzie kolejna myśl i właśnie wtedy wielu konkurentów nie zdoła. Jasne, mogą od razu wysłać tweeta z nowego posta lub udostępnić go na Facebooku, ale posty te mogą szybko zgubić się w morzu aktualizacji społecznościowych.

Nie oznacza to, że trudno jest konwertować ruch przez media społecznościowe. W rzeczywistości media społecznościowe mogą być świetnym sposobem na promowanie Twojego bloga, ale wymaga więcej wysiłku niż naciśnięcie przycisku udostępniania.

Inne pomysły na promowanie swojego bloga w mediach społecznościowych obejmują:

 • Korzystanie z narzędzi takich jak Google Hangouts w celu promowania interakcji z obserwującymi
 • Dołączanie do grup Google+ i LinkedIn oraz udostępnianie swoich postów, gdy uczestniczą w rozmowie
 • Praca w sieci z innymi osobami z branży i udostępnianie im artykułów na blogu
 • Tweetuj i udostępniaj swoje artykuły wiele razy dziennie – w tym stare treści
 • Prowadzenie czatu na Twitterze
 • Łącznie z Twoim linkiem do bloga w twoich profilach

Ale aktywna promocja Twojego bloga wykracza daleko poza media społecznościowe. Niektóre inne pomysły niezwiązane z sieciami społecznościowymi obejmują:

 • Dołączanie do forów i budowanie relacji z podobnie myślącymi osobami i wpływowymi osobami
 • Komentowanie podobnych blogów
 • Dodanie adresu URL bloga do wizytówki
 • Wykorzystywanie marketing wpływowy
 • Blogowanie gości
 • Syndykowanie treści na renomowanych platformach

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, aby te taktyki marketingowe działały, jest udział w dyskusji, a nie spamowanie sieci i błaganie o ruch.

2. Nie uwzględniają SEO

Wielu blogerów nie bierze pod uwagę optymalizacji wyszukiwarek w swojej strategii, ponieważ wydaje się to skomplikowane. Prawda jest taka, że ​​ludzie często ją komplikują. Niezależnie od tego, czy całkowicie zapominacie o SEO, czy też zbytnio się na nim koncentrujecie, jedno z nich może zaszkodzić rankingom wyszukiwarek. Oczywiście chcesz pokazać się w wyszukiwarkach, ponieważ generuje ponad połowę ruchu online.

Oto kilka wskazówek SEO, o których konkurenci mogą zapomnieć:

 1. Nie myśl o tym za mocno. Im więcej próbujesz upchnąć słowa kluczowe w swojej kopii, tym gorzej możesz to zrobić. Jednocześnie nie można całkowicie zignorować SEO.
 2. Popraw swoją strukturę permalink. Upewnij się, że adresy URL zawierają słowa kluczowe. Struktura taka jak https://www.domainname.com/post-name zwykle działa dobrze.
 3. Dołącz tekst alternatywny na obrazach, włączając słowa kluczowe.
 4. Skoncentruj się na wysokiej jakości, dobrze zasłużonych linkach. Liczba linków do Twojej witryny nie ma tak dużego znaczenia, jak ich jakość. Możesz zdobywać wysokiej jakości linki, tworząc świetne treści, do których ludzie chcą się łączyć, budując relacje z wpływowymi osobami i blogując gości. Zapamiętaj to budowanie linków to nie wszystko, i powinieneś również wziąć pod uwagę inne czynniki SEO.
 5. Upewnij się, że Twój blog jest dostosowany do urządzeń mobilnych.
 6. Rozważ certyfikat SSL.

Tam, gdzie wielu blogerów całkowicie ignoruje SEO, niektórzy posuwają się za daleko, próbując manipulować wyszukiwarkami. Najlepsze, co możesz zrobić, to stworzyć przyjazną dla użytkownika obsługę, ponieważ tego właśnie szukają wyszukiwarki takie jak Google.

3. Nie publikują konsekwentnie

Jeśli nie masz kalendarza redakcyjnego dla swojego bloga, skąd Twoi obserwatorzy wiedzą, kiedy wrócić po świeże treści? Niezależnie od tego, czy aktualizujesz swojego bloga raz w tygodniu, czy codziennie, powinieneś mieć harmonogram. To zachęca ludzi do subskrybowania i dalszego wracania po więcej treści codziennie lub co tydzień.

Tak jak Hubspot położyć to:

Częstotliwość jest kluczem do sukcesu blogu biznesowego i plemienia oddanych czytelników.

Planowanie harmonogramu nie polega jednak na konfigurowaniu oczekiwań odbiorców. Pomaga także w mapowaniu tematów i typów treści, aby zapewnić interesującą różnorodność i zoptymalizowaną strategię społecznościową i wyszukiwania. Jeśli masz zespół współpracowników, ten krok jest również niezbędny do komunikacji.

Nie wiesz, od czego zacząć? Hubspot oferuje bezpłatne pobieranie kalendarza redakcyjnego postawić cię na właściwej drodze.

4. Nie budują społeczności

Nawet po utworzeniu bloga i rozpoczęciu zwiększania ruchu może być trudno mieć niepowtarzalnych odwiedzających. Właśnie dlatego ważne jest zachęcanie społeczności czytelników. Kilka pomysłów na temat budowania społeczności to:

 • Zachęcanie odwiedzających do subskrypcji biuletynu (i wysyłanie go w sposób spójny)
 • Utworzenie w witrynie obszaru forów, w którym ludzie mogą uczestniczyć w rozmowie
 • Włączanie funkcji komentowania swoich postów
 • Budowanie grup mediów społecznościowych, takich jak grupa na Facebooku, aby rozmowa mogła być kontynuowana poza blogiem
 • Konfigurowanie społecznościowych stron fanów na swoim blogu
 • Odwiedzanie blogów czytelników i komentowanie ich postów
 • Prowadzenie Google Hangouts z grupami obserwujących
 • Planowanie spotkań na żywo

Pamiętaj, że nie musisz przestrzegać wszystkich tych wskazówek. Na przykład możesz nie mieć forum i grupy na Facebooku, ale warto poszukać sposobów na pozostanie w kontakcie ze społecznością poza postami na blogu.

5. Nie piszą dla swoich odbiorców

Jednym z błędów, który popełniają początkujący blogerzy, jest mówienie o sobie lub swojej działalności. Zwykle nie w ten sposób blogi osiągają swój ostateczny cel. Czytelnicy zazwyczaj chcą usłyszeć o sobie, więc kiedy mówisz tylko o swojej firmie, produktach i osiągnięciach, ludzie będą się zastanawiać, co treści mogą dla nich zrobić. Jak najbardziej, udostępniaj informacje o swojej firmie, ale tylko wtedy, gdy ma to znaczenie dla odbiorców.

Zamiast tego rozważ swoją grupę docelową. Co już wiedzą i co chcą wiedzieć o Twojej branży? Dostarcz informacje na podstawie ich potrzeb i skup się na tym, jak możesz im pomóc, zanim zaczniesz prosić o przysługę.

Podczas gdy mnóstwo blogów robi wszystko dobrze, prawdopodobnie natkniesz się na więcej, które wciąż wymagają ulepszeń. Prawda jest taka, że ​​jeśli dołożysz starań, aby utrzymać swojego bloga i społeczność, wyprzedzasz swoją konkurencję i jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu.

Co jeszcze zauważyłeś w blogach, których nie robią ich konkurenci? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map