3 typowe błędy marketingowe wpływającego (i jak ich uniknąć)

Jeśli jesteś blogerem, codziennie słyszysz mnóstwo warunków marketingowych. Prawdopodobnie czujesz się swobodnie dzięki takim wyrażeniom, jak optymalizacja w wyszukiwarkach, marketing treści i marketing w mediach społecznościowych, ale czy kiedykolwiek wykorzystałeś siłę wpływowego marketingu?


Być może wypróbowałeś to i nie poszło dobrze, a może po prostu bawisz się tym pomysłem. Niezależnie od tego, na jakim etapie się znajdujesz, ważne jest, aby zrozumieć, jakie taktyki zastosować, aby wysiłek się opłacił.

Zacznij od przyjrzenia się, czym jest marketing influencerów i jakich trzech błędów unikać, i naucz się, jak wykorzystywać marketing influencerów w sposób, który będzie promować i rozwijać bloga.

marketing wpływowy

Co to jest Influencer Marketing?

Influencer marketing to proces budowania relacji z liderami w branży, aby pomóc Twojej wiadomości dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Jednym z przykładów marketingu wpływowego jest wysłanie e-maila do popularnego blogera w Twojej niszy i poproszenie go o opublikowanie Twojego najnowszego postu.

Chodzi o to, że ponieważ mają tak dużą liczbę wiernych klientów i silną lojalność klientów, ich obserwatorzy zamieniają się w Twój ruch.

3 typowe błędy marketingowe wpływowych

Marketing wpływowy jest bardzo prostą koncepcją, ale często jest źle rozumiany. Nie zawsze jest to tak łatwe, jak wysyłanie kilku e-maili za każdym razem, gdy publikujesz nowy post. Oto trzy błędy, które blogerzy popełniają przy marketingu influencerów:

1. Najpierw nie można nawiązać kontaktu z osobą wpływającą

Wzmianka o influencer w najnowszym tweecie nie gwarantuje ponownego przesłania. Podobnie, jeśli wyślesz e-maila do influencera nieoczekiwanie (gdy nie mają pojęcia, kim jesteś), Twój e-mail prawdopodobnie trafi bezpośrednio do folderu kosza.

Wpływowi codziennie otrzymują wiele wiadomości, które trudno nadążyć za. Neil Patel, na przykład raporty otrzymujące ponad 400 e-maili dziennie.

Możesz wyróżnić swój e-mail, upewniając się, że wpływowy Cię rozpozna. Przez około miesiąc (przynajmniej) przed skontaktowaniem się z wpływowymi osobami, zaangażuj się z nimi, aby się z tobą zapoznali. Oto tylko kilka sposobów, aby to zrobić:

 • Komentuj ich wpisy na blogu i w mediach społecznościowych
 • Udostępnij swoje posty na blogu (i pamiętaj, aby o nich wspomnieć, aby mogli je zobaczyć!)
 • Prześlij dalej tweety
 • Wyślij im przyjazny e-mail, który nie jest autopromocyjny, na przykład wskazując uszkodzony link lub inny problem z witryną

To są podstawy, aby zacząć, ale możesz być kreatywny. Na przykład możesz opublikować zdjęcie na Twitterze, które pokazuje, jak używasz – i kochasz! – ich produktu. (Pamiętaj, aby w tweecie umieścić ich uchwyt na Twitterze).

2. Proszenie wpływających o udostępnianie nieistotnych treści

Dzięki tak prostej definicji marketingu wpływowego może być zbyt łatwo wejść w sposób myślenia, że ​​wszystko, czego potrzebujesz, to jedna akcja lidera w branży. Wszystko, co musisz zrobić, to strzelać do jednego e-maila, a kupa, masz ruch, o którym zawsze marzyłeś.

Ale proszenie o udział w jakimkolwiek starym temacie to strata czasu. Jak wspomniano, osoby wpływowe są zajęte i codziennie otrzymują mnóstwo takich wniosków. Bloger SEO nie będzie tracić czasu na dzielenie się postem na temat fitness ze swoimi obserwatorami. (W tym przypadku prawdopodobnie celujesz w niewłaściwych wpływowych!)

Nawet jeśli rozpoznają twoje imię lub twarz, nadal potrzebują powodu, aby udostępnić twoje treści. Możesz poprosić lidera branży SEO o tweetowanie Twojego artykułu na temat taktyk SEO, ale jeśli Twój post na blogu obejmuje te same rzeczy, które ludzie słyszeli wcześniej, to w jaki sposób czerpią z niego korzyści?

Aby osoby wpływowe mogły udostępniać Twoje treści, muszą one w jakiś sposób współbrzmieć z ich czytelnikami lub marką.

Oto tylko kilka technik postów na blogu, które mogą zwiększyć szanse liderów branży na udostępnianie treści:

 1. Użyj cytatów lub wyróżnij studia przypadków bezpośrednio od wpływowych osób, na które planujesz kierować reklamy. Jeśli możesz wcześniej uzyskać od nich bezpośrednią wycenę, na przykład w przypadku postu ekspertów, to jest jeszcze lepiej! Gdy zostaną wymienione w Twoich treściach, Twój post na blogu natychmiast stanie się odpowiedni dla ich marki.
 2. Zapewnij alternatywną perspektywę do ostatniego postu na blogu osoby wpływowej. To nie zawsze działa dobrze, szczególnie jeśli obrażasz wpływowego, ale jeśli zapewnisz rozsądną alternatywną perspektywę, która zmusza ludzi do myślenia, istnieje duża szansa, że ​​wpływowy podzieli się postem, ponieważ jest odpowiedni dla ich czytelników.
 3. Blog na temat wartego uwagi wątku w niszy wpływowego. Jeśli jest to temat, o którym osoba wpływowa słyszy po raz pierwszy, prawdopodobnie udostępnią Twoje treści jako oryginalne źródło najświeższych wiadomości. Jednak, aby było to skuteczne, zazwyczaj musisz pobić innych do opowieści i powinno to być wystarczająco szokujące, aby osoba wpływowa łączyła się z nią emocjonalnie i chciała, aby jego wyznawcy czuli to samo.

Niedawno uczestniczyłem w stanowisko podsumowujące eksperta napisane przez Saskię Smit.

Natychmiast zauważyłem innych wpływowych osób udostępniających ten sam post w mediach społecznościowych, więc zapytałem Saskię o jej sukces. Oto, co mi powiedziała:

„Wspaniałą rzeczą w robieniu specjalistycznego artykułu podsumowującego jest to, że daje on możliwość nawiązania kontaktu z wpływowymi osobami w swojej dziedzinie. To mniej niż 24 godziny od opublikowania postu, ale jest to już mój najbardziej udany post z ponad 90 akcji społecznościowych.

Po opublikowaniu postu wysłałem szybki e-mail do wszystkich uczestników, aby podziękować im i zaprosić ich do podzielenia się z odbiorcami.

Byłem podekscytowany widząc, jak wielu z nich udostępniało post na wielu platformach. Ponieważ jest to stosunkowo nowy blog, jestem bardzo zadowolony z wyników.

Nie tylko przyniosło mi to nowy ruch, ale powinienem również otrzymywać kilka postów gości z tego doświadczenia – powiedziałbym, że był to wszechstronny sukces! ”

3. Celowanie w największe nazwy w branży

Chociaż niekoniecznie jest to sam w sobie błąd, strzelanie za wysoko nie jest zwykle najlepszym wyborem. To dlatego, że wszyscy starają się, aby najlepsi liderzy w branży udostępnili swoje posty, a osoby wpływowe po prostu nie są w stanie zrobić tego wszystkiego.

Oznacza to, że wysiłki włożone w marketing wpływowy mogą przynieść niewielkie rezultaty, jeśli posty nie zostaną udostępnione.

Jeśli jednak chcesz połączyć się z wpływowymi osobami średniego szczebla w swojej niszy, prawdopodobnie otrzymają one mniej wniosków o udostępnienie i będą mieli więcej czasu, aby naprawdę się z tobą skontaktować – pamiętaj jednak, że wciąż są zajęci, więc szanuj ich czas.

Załóżmy więc, że kierujesz reklamy na największą możliwą nazwę. Możesz zamieścić post na blogu jeden raz na Twitterze i zobaczyć ogromny wzrost ruchu, ale jak długo zajęło ci dotarcie tam?

Kierując reklamy na osoby wpływowe ze średniego szczebla lub innych blogerów tuż nad tobą, możesz nie zauważyć tego samego natychmiastowego wzrostu ruchu, ale Twoje treści mogą być częściej udostępniane, co skutkuje większym ruchem ogółem.

Zasadniczo te trzy błędy mogą kosztować mnóstwo czasu, przez co wysiłki stają się bezużyteczne. Kluczem jest budowanie prawdziwych relacji. Następnie, gdy nadejdzie właściwy czas, możesz poprosić o udział w portalu społecznościowym lub wzmiankę w biuletynie.

Tylko pamiętaj: Liderzy w każdej branży to zapracowani ludzie, a jeśli zamierzają sprzedawać coś online, będą to treści, którym ufają od osób, które znają.

Nie musisz być najlepszym przyjacielem, ale jeśli teraz budujesz małe relacje, w przyszłości zobaczysz mnóstwo nagród.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map